Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sprinterský fenomén Usain Bolt už dorazil do Ostravy

13 2009
Devět hodin padesát tři minut. V tolik hodin dnes na ostravském letišti v Mošnově přistál nejlepší atlet současnosti, jamajský sprinter Usain Bolt. Ve středu bude hlavní hvězdou Zlaté tretry Ostrava. Když přistál v Ostravě, tak měl za sebou dlouhý let z Toronta, kde v dešti vyhrál stovku časem 10 vteřin.

Při mezipřistání v Praze stihl natočit s Markem Ebenem další díl televizního pořadu Na plovárně. Hned na to malým letadlem značky Saab pokračoval na sever Moravy.

"Cesta byla velmi dobrá, většinu letu do Prahy jsem prospal, jsem v pohodě," usmál se Bolt a koulel očima po kamerách a fotografech, kteří ho na letišti obklopili. Od majitele pořádající agentury Miroslava Černoška dostal na uvítanou nový model trofeje pro vítěze mítinku.

"To je pro vašeho kouče, tu svou si musíte vybojovat v závodě," podotkl Černošek v narážce na to, že Bolt si před rokem přál získat další skleněnou tretru pro svého trenéra.

Od náměstka ostravského primátora Lubomíra Pospíšila dostal symbolický klíč od města. "Teď můžete našemu městu vládnout až do středy," upozornil Pospíšil.

Co by Bolt jako vládce města nejraději zařídil? "Nejlepší by bylo, kdybych mohl zajistit dobré počasí," řekl Usain Bolt. Dosud totiž jeho závody propršely, ať už v Manchesteru či tento týden v Torontu.

"I když to s počasím nevyjde, tak se nic neděje," podotkl Bolt. "Jsem připravený běhat za každého počasí. Navíc tady v Ostravě jsou dobří lidé, dobrá je i dráha, takže počasí mě ani tolik neznepokojuje."

Bolt přiletěl do Ostravy jako nejlepší sportovec světa. Cenu Laureus převzal v Torontu. Po čtyřech letech sesadil z trůnu tenistu Rogera Federera. Změní ho takové ocenění? "Ne, ne, ne. Pořád jsem takový, jaký  jsem byl. Hlavně se soustředím na všechny soutěže, protože už potřebuji zaběhnout dobrý čas."

A pořadatelé doufají, že to bude ve středu na Zlaté tretře. "Kdyby překonal rekord mítinku 9.85 vteřiny, tak by nás potěšil," prohlásil manažer Tretry Alfonz Juck.


Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze