Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sprinteři se omluvili

14 2000
I N D I A N A P O L I S (U S A) - S omluvným prohlášením vystoupil v Indianopolis americký sprinter Jon Drummond ve snaze zmírnit pohoršení, které vzbudilo chování členů štafety USA na 4x100 metrů po vítězství v olympijském závodě. Kapitán týmu se vracel k situaci, kdy během čestného kolečka americké kvarteto pózovalo v kulturistických pozicích a při hymně se pak sprinteři nechovali důstojně. Toto jejich představení se ve Spojených státech setkalo s velmi nepříznivým ohlasem.

"Nechtěli jsme nic znevažovat a nikoho urážet, ale chápeme, že mnoho krajanů mohlo naše chování ranit a pohoršit," omluvil se Drummond v oficiálním prohlášení národní atletické federace i za své souputníky Maurice Greenea, Bernarda Williamse a Briana Lewise. "Bohužel naše zlatá medaile teď nebude symbolem vítězství tvrdé práce, ale bude vzpomínkou na ostudu," dodal.

Lítost nad aférou vyjádřila americká federace, která hodlá zajistit, aby se podobná situace už neopakovala a pro své atlety sepíše kodex chování. Jak správně oslavovat úspěch na veřejnosti bude americkým atletům vštěpovat při seminářích také čtveřice provinilců. ¨

"Doufáme, že díky svým slovům a činům v příštích měsících přesvědčíme všechny o tom, že máme dobrý charakter a úctu k vlajce a jsme hrdí na to, že jsme Američané. Jsme si jistí, že nic takového jako v Sydney už se nebude opakovat," uvedl Drummond.
   

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze