Reportáž skončila 29. 11. 2020 15:06

Sprint žen na 7,5 kilometru - SP v biatlonu v Kontiolahti

Závod komentuje Vojtěch Jurák.

Z dnešního závodu je to všechno. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu.

Další podrobnosti o ženském sprintu čtěte v našem zpravodajství na iDNES.cz

Sprint v Kontiolahti ovládla Öbergová, Češky se trápily při střelbě

přečíst článek
Česká biatlonistka

Výsledky ženského sprintu v Kontiolahti:

1. Hanna Öbergová (Švédsko), 21:01,4 (0 chyb)
2. Marte Olsbuová Röiselandová (Norsko), +23,9 (0)
3. Karoline Knottenová (Norsko), +37,8 (0)
4. Johanna Skottheimová (Švédsko), +44,9 (0)
5. Mona Brorssonová (Švédsko), +50,1 (1)
37. Markéta Davidová, +1:50,6 (3)
53. Eva Puskarčíková, +2:13,2 (2)
59. Lucie Charvátová, +2:22,0 (3)
93. Jessica Jislová, +3:46,5 (4)
96. Eliška Teplá, +4:15,6 (2)

Dnešní sprint se stal především záležitostí Švédek a Norek, neboť biatlonistky z těch dvou zemí obsadily prvních pět míst. Řada favoritek naopak skončila ve výsledkové listině poměrně hluboko, například Italka Wiererová (22.) Němka Herrmannová (38.) nebo Norka Eckhoffová (43.). Nedařilo se ani Češkám.

Ženský sprint v Kontiolahti právě skončil.

Švédka Magnussonová se nakonec pořadím ještě propadla, v cíli je na 16. místě.

Eliška Teplá právě doběhla do cíle, v tuto chvíli je na 88. pozici.

Na trati v tuto chvíli zbývá zhruba deset biatlonistek, dnešní sprint se pomalu blíží ke konci.

Na druhé střelbě Magnussonová minula jeden terč, o pódiové umístění se tedy ucházet nebude. O první desítku by ale bojovat mohla.

Jessica Jislová je v cíli, lepší než 78. místo z toho dnes určitě nebude.

Ani Eliška Teplá neujde dnes trestnému okruhu, na druhé střelecké položce minula dva terče.

Může ještě dojít ke změnám na čelních místech? Švédka Magnussonová, která odstartovala s číslem 103, zastřílela na první položce čistě a zatím je průběžně třetí.

Eva Puskarčíková je zatím v cíli na 46. místě, ani toto umístění však zřejmě ještě není konečné.

Jessica Jislová opět minula dva terče, dohromady dnes nastřádala čtyři chyby.

Eliška Teplá zvládla první střelbu na Světovém poháru v kariéře bez chyby.

Na čele je zatím pořadí následující:

1. H. Öbergová (Švésko)
2. Röiselandová (Norsko)
3. Knottenová (Norsko)

Markéta Davidová se zatím propadla na průběžné 29. místo. „Mrzí mě jedna rána vestoje, navíc jsem se musela ohlížet, zda opravdu nespadla. Vypadala totiž, že by mohla. Trať byla dnes o trochu lepší než včera, běželo se mi líp. Ale bohužel střelba za tři je dneska strašně moc,“ hodnotila v rozhovoru pro Českou televizi.

Jessica Jislová minula na první střelecké položce dva terče.

Mezitím došlo k další změně na medailových pozicích, Norka Knottenová je v tuto chvíli třetí.

Eliška Teplá právě startuje. Pro mladou Češku je to dnes první závod na Světovém poháru dospělých.

Brorssonová je v cíli a jde na průběžné čtvrté místo.

Umístění kolem třetího, čtvrtého místa atakuje také Švédka Brorssonová, které zbývají do cíle poslední desítky metrů.

Do medailového pořadí ještě může zasáhnout Norka Knottenová, která je po druhé střelbě průběžně třetí.

Druhou střelbu zvládla Eva Puskarčíková bez chyby. Jde o vůbec první čistou položku některé z Češek v dnešním závodě.

Běloruska Alimbekavaová doběhla do cíle zatím jako čtvrtá nejlepší.

Závod právě začal pro další Češku, tou je Jessica Jislová.

Hanna Öbergová je v cíli a zatím je nejlepší. Röiselandovou porazila o téměř 24 vteřin.

Velmi dobře má závod rozběhnutý také Alimbekavaová, která už včera skončila ve vytrvalostním závodě na velmi dobrém osmém místě. Po druhé střelbě je zatím Běloruska čtvrtá.

Italka Wiererová dnes na medaili nedosáhne, v cíli je zatím průběžně šestá.

Eva Puskarčíková má za sebou první střelbu, minula dva terče.

Švédka Hanna Öbergová zastřílela i podruhé čistě a je na průběžném prvním místě. Na Norku Röiselandovou má náskok přes dvacet vteřin a útočí na zlato.

V cíli už je také Lucie Charvátová, zatím se řadí na předposlední 13. místo. České biatlonistce se dnešní sprint příliš nepovedl.

Norka Röiselandová doběhla do cíle. Zatím je nejrychlejší a má velkou naději na medaili.

Naopak Italka Wiererová na druhé střelecké zastávce už nezaváhala a řadí se na průběžné čtvrté místo.

Němka Herrmannová si velmi zavařila, na druhé střelbě třikrát minula a o medaile dnes bojovat už nebude.

Třetí Češka na startu Eva Puskarčíková odstartovala.

Hanna Öbergová na první střelbě bezchybná.