Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sprint? Vítr, špinavý sníh a diváci na parníku

24 2003
Düsseldorf, Praha - Chtěli byste sledovat lyžařské závody z parníku? Že to není možné? Ale je! Kolem řeky Rýn znovu roste zasněžený okruh, 828 metrů dlouhý, na kterém se bude aplaudovat prvním vítězům běžecké sezony. „Hm, Düsseldorf... Snad nevyhořím. Jedu na výlet,“ řekl Martin Koukal, mistr světa v maratonu a excelentní sprinter.

Loni přijel na start Světového poháru do Německa se smělými plány, ale skončil až ve čtvrté desítce. Vypadalo to jako ve filmu. Teplota sahala k deseti stupňům, poprchávalo, fučel ostrý vítr, řeka šplouchala - a hned vedle ní sprintovali lyžaři.

„To nebyl sníh, ale břečka,“ kaboní se ještě dnes Koukal. Téměř 4000 kubíků sněhu tehdy pořadatelé navozili na okruh. Byl bílý, jenže saze a špína ho změnily do šedé barvy.

Kdo namazal špatně, neměl naději. Koukalovy šance brzdil i nevyzpytatelný vítr a malá obtížnost trati. Když jindy v ostrých kopcích získával, na rovné promenádě ztrácel. „Abych něco zajel, musím se dostat z kvalifikace. Ta je nejtěžší.“ Nejdřív jede každý závodník sám proti času, šestnáct nejrychlejších postupuje.

Pak se závodí ve čtveřicích. A to už Koukal umí výborně. V sobotu se jedou sprinty volnou technikou, v neděli soutěž dvojic. Kromě Koukala bude na startu i Dušan Kožíšek, sprinter-specialista.

Proč vlastně začíná sezona tak brzy a ještě k tomu ve městě? To se totiž lyžařské firmy chtějí předvést před zimou. Pravé závody Světového poháru se roztočí až za měsíc.

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze