Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Správka se dočkal vysněné medaile

Ostravský trenér Jaroslav Tomáš a libero Aleš Správka - Aleš Správka se s trenérem Jaroslavem Tomášem raduje z titulu. | foto: Alexandr SatinskýMF DNES

3 2006
Ostrava - Nastupoval v jiném dresu než jeho spoluhráči. Ale přesto byl důležitou součástí mužstva. Někdejší smečař Aleš Správka jako libero dirigoval obranu volejbalistů DHL Ostrava, mistrů republiky. "Co přivedlo Ostravu k titulu? Velice dobré podmínky v klubu, a pak je tady trenér Tomáš," říká 27letý volejbalista.

"Trenérův návrat mužstvo pořádně zvedl. Všichni ho mají velice rádi, hráči i další lidé kolem našeho týmu," tvrdí.

Jenže se říká, že není dobré, když je trenér mezi hráči oblíbený.
Samozřejmě, ale Jaroslav Tomáš na všechny působí nesmírně pozitivně, kdežto předtím to tak nebylo. Na tréninky jsme chodili s tím, že sotva jsme vstoupili do haly, už se na nás řvalo.

To myslíte trenéra Kalného?
O něm se opravdu nechci vyjadřovat.

Je pravda, že Jaroslav Tomáš na každém tréninku něco vymýšlí?
Máme v přípravě hodně fotbalu, což je také fyzická příprava. Člověk se pořádně rozběhá, a pak i jinak přistupuje k samotnému tréninku, než kdyby se rozcvičoval sám.

Zedník má titul
až jako manažer

Ostrava - Ještě před rokem Tomáš Zedník pomáhal volejbalistům DHL Ostrava na smeči. Letos se už ale věnoval jen práci manažera.

Ač byl dlouholetou ostravskou oporou, titul získal až jako funkcionář. "Trochu mě to štve, chtěl jsem být na place, ale loni jsem se rozhodl skončit," řekl Tomáš Zedník. Spolu s ním z mužstva odešli další zkušení hráči Petr Štika i Peter Goga. "Uvolnili jsme místo mladým," uvedl Zedník. "Především je skvělé, že jsme konečně extraligu vyhráli."

Trenér vás chválil, že je z vás větší bojovník.
Jsem pořád stejný. Možná jsem zlepšil svůj projev na hřišti. Loni jsem moc chtěl medaili a na hřišti jsem tak byl dost nepříjemný na kluky. Když se něco nepovedlo, tak jsem se zakousl a přestal při hře mluvit. V tom jsem se asi změnil.

Po postu smečaře se vám nestýská?
Už je mi sedmadvacet. Bylo by těžké vracet se na smeč a něco dokazovat a třeba si odsedět sezonu na lavičce. To už pro mě není. Chci hrát.

A na reprezentaci nepomýšlíte?
Trenér mi říkal, že na reprezentačního libera byli čtyři adepti a mezi nimi jsem byl i já. Jenže tato sezona pro mě nebyla až tak dobrá jako ta předminulá, kdy jsem byl nejlepším liberem extraligy. Tehdy jsem si myslel, že bych se do výběru mohl dostat.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze