Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Polovina lístků na atletické HME je prodána. Špotáková ten svůj už má

29 2014
Do začátku halového mistrovství Evropy v atletice v Praze zbývá ještě 158 dní, ale vstupenky na šampionát mizí před očima. Přes 50 procent všech vstupenek je prodaných. Na sobotní a nedělní finálové odpoledne jich zbývá poslední tisícovka.

„Předprodej jsme zahájili těsně před začátkem mistrovství Evropy v Curychu a už nyní jsme překročili magickou hranici padesáti procent prodaných vstupenek, což považujeme za úspěch s ohledem na fakt, že většinou se o účasti na sportovní akce rozhodují diváci tak měsíc před jejím začátkem,“  říká Libor Varhaník, předseda organizačního výboru šampionátu.

Prestižní atletická akce se do České republiky vrací po dlouhých 37 letech, tudíž fanoušci budou mít jedinečnou možnost vidět špičkové evropské atlety a zároveň a především podpořit českou reprezentaci přímo v 02 areně. „Ceny vstupenek jsou přizpůsobeny tak, aby si mohl dovolit přijít fandit opravdu každý. Nejlevnější vstupenka na dopolední program stojí 150 Kč,“ říká výkonný ředitel halového mistrovství Evropy Tomáš Janků.

Nejatraktivnější program – tedy sobotní a nedělní finálové odpoledne – je již téměř vyprodán. „Pohybujeme se na hranici 90 procent veškeré kapacity, proto apeluji na fanoušky, kteří mají zájem přijít podpořit český národní tým, ať s koupí vstupenky neváhají, “ říká Janků. Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketportal.

Do příprav halového šampionátu jsou zapojeni bývalí vynikající reprezentanti. Někdejší výškař Janků je výkonným ředitelem, šéfkou ambasadorského projektu je osminásobná halová mistryně Evropy Helena Fibingerová. A do propagace halového mistrovství Evropy se zapojili i atleti, kteří svou disciplínu přímo v halové sezoně neprovozují.

Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková zase podpořila prodej vstupenek. „Bohužel jako oštěpařka se před domácím publikem v hale předvést nemůžu, ale byla jsem hned v začátcích u toho, když se rozhodovalo o tom, zda Praha zvítězí. Halový šampionát si chci užít z diváckého pohledu, ale chtěla jsem šampionát podpořit,“ říká.

Udělala to třeba krátkým spotem, který se točil v restauraci U Pinkasů. „Překvapilo mě, že v konečném důsledku jde o pár desítek vteřin, ale točilo se přibližně hodinu. Každý záběr se řeší do nejmenšího detailu, natočit klasický film musí být hodně náročné. Je to pro mě zase dobrá zkušenost, natáčení jsem si užila, byla to sranda,“ říká Špotáková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze