Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spory po Bahrajnu: mladík Stroll obvinil Sainze, ten se brání

Lance Stroll s vozem Williams při Velké ceně Bahrajnu formule 1. | foto: AP

17 2017
Ve dvanáctém kole Velké ceny Bahrajnu končili v závodu hned dva jezdci a na dráhu musel poprvé a naposledy zpomalovací vůz. Carlos Sainz zabořil přední spoiler svého Tora Rossa do bočnice Williamsu osmnáctiletého Lanceho Strolla. A oba měli jasno, kdo nehodu zavinil.

Zatímco Lance Stroll ve formuli začíná, Carlos Sainz počítá svou třetí sezonu. Ale v Bahrajnu na tom nebyl o moc lépe a ze zastávky v boxech se ve dvanáctém kole vracel na úrovni Strolla, který měnil pneumatiky o něco dříve. Španěl vyrazil z boxové uličky přímo do první zatáčky a možná čekal, že mu v ní mladík nechá místo. Jenže se spletl.

Fotogalerie

„Úplně zničil bočnici mého vozu. Najel přímo do ní, nemohl jsem nic dělat,“ nechal se slyšet Stroll. „Ve chvíli, když jsem začal brzdit, jsem byl o nějakých padesát, šedesát metrů vpředu. Normálně jsem zatáčel, zatímco on jel rovně a napálil to přímo do mě. Viděl jsem to na videu a bylo to až komické.“

Sainz trochu podle očekávání se Strollem nesouhlasil. Podle něj to nebyla jeho chyba.

„Na konci boxové uličky jsem čekal, že to bude velmi těsné. Najížděl jsem do vnitřku zatáčky, nezablokoval kola a nic neudělal špatně. A on do mě prostě zatočil. Když je někdo na vnitřku zatáčky, musíte mu tam nechat místo a ne do něj najet. Myslím, že mě neviděl a neudělal to naschvál. Ale to ho neomlouvá,“ popisoval dvaadvacetiletý pilot.

Výsledky závodu ZDE

„Viděl jsem ho!“ odporuje mu Stroll. „Ale byl hodně daleko. Vůbec jsem nečekal, že prostě pojede přímo do mého vozu.“

Na koho straně je pravda? Těžko říct. Ale právo bylo tentokrát na straně Strolla. Podle sportovních komisařů velké ceny byl Sainz příliš optimistický při pokusu dostat se před Strolla a vjel do jeho jízdní stopy. Byl potrestán ztrátou tří míst na startovním roštu v nejbližším nadcházejícím závodě formule 1, Velké ceně Ruska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze