Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na zlato v soutěži sportovních dvojic útočí ruští krasobruslaři

Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov po krátkém programu na ME ve Stockholmu. | foto: AP

30 2015
Dva ruské páry se na mistrovství Evropy ve Stockholmu usadily po krátkém programu v čele průběžného pořadí sportovních dvojic. Na první příčce figuruje Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov o necelé dva body před před Juko Kavagutiovou a Alexanderem Smirnovem. Třetí Francouzi Vanessa Jamesová a Morgan Cipres už nabrali výrazné manko.

Stolbovová s Klimovem se při absenci olympijských šampionů Taťjany Volosožarové a Maxima Traňkova snaží, aby pro ně skončila doba stříbrná. Loni byli druzí na evropském a světovém šampionátu i olympijských hrách. I když se v krátkém programu nevyhnuli drobným zakolísáním, získali nejvyšší známky za technickou hodnotu i programové komponenty.

Minimální odstup na ně však mají veteráni Kavagutiová se Smirnovem. Třicátníci, kteří mají ve sbírce evropský titul z roku 2010, se po loňské sezoně vynechané kvůli zranění znovu dostali do špičkové formy. Nadchli romantickým vystoupením a útočí na první evropskou medaili od roku 2011.

Šanci dostat se poprvé v kariéře na pódium mají Jamesová a Cipres, ale v nedělních volných jízdách budou muset odolávat tlaku soupeřů. Čtvrtý je s novou partnerkou Valentinou Marcheiovou český rodák v italských barvách Ondřej Hotárek. Od bronzu je dělí 2,18 bodu.

Mistrovství Evropy v krasobruslení ve Stockholmu

Sportovní dvojice - krátký program: 1. Stolbovová, Klimov 71,38 b., 2. Kavagutiová, Smirnov (všichni Rus.) 69,86, 3. Jamesová, Cipres (Fr.) 60,13, 4. Marcheiová, Hotárek (It.) 57,95, 5. Tarasovová, Morozov (Rus.) 57,13, 6. Vartmannová, Van Cleave (Něm.) 54,36.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze