Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sportovní aerobik má nominační závody

30 2003
Praha - Pražské listopadové mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness družstvech je za dveřmi. Už tuto neděli je proto na programu nominační závod Phar Service Super Cup, v němž se rozhodne, kdo všechno bude na světovém šampionátu Českou republiku reprezentovat. O účast na mistrovství světa se bude bojovat v pražské sportovní hale UK Hostivař od 10.00, finále začíná v 16.00.

Český aerobik vyšle do každé kategorie mistrovství světa po třech soutěžících. O výkonnostní úrovni domácí špičky má nominační komise, kterou vede státní trenér Ivan Šípka, vcelku jasno.

"Na nedělních závodech vlastně půjde jen o třetí nominační místo v některých z kategorií, kde jsou další závodníci za špičkou velice vyrovaní," řekla Bohumila Řešátková, manažerka Českého svazu aerobiku, která má současně v kompetenci reprezentační úsek.

Nominačních závodů se kvůli zranění nezúčastní Lucie Jiříková, bronzová medailistka z nedávného mistrovství Evropy v maďarské Péczi. Ta si na tomto šampionátu ještě před závody přivodila těžký výron kotníku a se sebezapřením vybojovala mezi ženami bronz.

reklama


"Jiříková je pochopitelně z nominačních závodů omluvena, aby si vyléčila zranění," uvedla Řešátková. "Ale na mistrovství světa se s ní počítá."

Na šampionát do Prahy je už přihlášeno 23 států, mezi nimiž nechybí ani takové exotické země jako například Argentina, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Malajsie, Singapur, či Maroko.

"Ohlásily se také Spojené státy a samozřejmě i země, které ve sportovném aerobiku patří ke špičce," poznamenala Řešátková. "Tedy Finsko, Maďarsko a Francie."

Nejpočetnější reprezentaci bude mít domácí Česko, druhá největší výprava bude z Maďarska, které v Péczi ne evropském šampionátu získalo jednu zlatou, dvě bronozové a jednu stříbrnou medaili.

Nejúspěšnější zemí v Pécsi bylo suverénně Česko se třemi zlatými, dvěma stříbrnými a pěti bronzovými medailemi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze