Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Když sportovci tančí... Samkovou láká StarDance. Synek: Eva je profík

Eva Samková si při vyhlašování Sportovce roku 2014 zatančila s Janem Onderem. | foto:  Dan Materna, MAFRA

23 2014
„Dámy a pánové, jive zatančí Eva Samková a Jan Onder. Prosím, pojďte na taneční parket!“ Jako by se při slavnostním vyhlášení ankety Sportovec roku 2014 vysílal spíš pořad StarDance. Zněla známá melodie, celý večer v pražském hotelu Hilton se totiž inspiroval populární taneční soutěží.

V anketě skončila druhá za tenistkou Petrou Kvitovou, ale snowboardistka Samková, zlatá olympijská šampionka ze Soči, se stala hlavní hvězdou ceremoniálu.

Po boku profesionálního tanečníka Ondera zatančila jive. Samkovou a skifaře Onřeje Synka oslovila pořádající agentura BPA. „Jediný dva troubové jsme na kejvli,“ usmívala se Samková ještě před závěrečnou generálkou. „Myslím, že to bude sranda.“

Fotogalerie

Nová hvězdička českého sportu má ostatně k tanci blízko, dříve dělala streetdance. Její tělo vnímá hudební rytmus dobře, snowboardistka se po parketu nepohybuje jako začátnice. Na vystoupení navíc hodně trénovala. Pro jistotu zvolila pomalejší píseň. Její operovaný kotník trochu jinou zátěž vydržel.

„Ona je profesionálka, úplně jiná liga než já,“ pochválil Samkovou kolega Synek, který si zkusil paso doble. Letošní mistr světa přiznal, že naposledy tančil před 15 lety.

Přímo na pódiu Synek sklidil od publika bouřlivé ovace, i když sám byl kritický. „Mám dva metry a nejsem tanečník. V trénincích mi to šlo od začátku jenom dneska ne,“ řekl s úsměvem.

Konečně zábava

Ne vždycky si podaří organizátorům sportovních galavečerů připravit opravdu zábavný program. Problém s tím měl v minulosti i Sportovec roku. Ovšem letošní scénář se docela povedl, také tady mohl pondělní večer konkurovat vysíláním StarDance. Moderátor Jan Pokorný vyzval kolegyně Lucii Výbornou po vzoru Marka Ebena hned na začátku k tanci. „Ne, tančím pouze v sebeobraně,“ odpověděla Výborná.

Pobavil i judista Lukáš Krpálek, který při zmínce o filmu Jáchyme, hoď ho do stroje řekl, že František Koudelka v podání Luďka Soboty byl donedávna nejznámější český judista.

Vtipný rozhovor vedl také cyklista Leopold König, kterému se navíc povedlo rozbít skleněnou trofej. Když mluvil o fanoušcích na Tour de France, tak řekl, že nejnebezpečnější selfie je s balíkem cyklistů. „Ale zase si můžu vybrat, jaký mobil nebo tablet si strčím do kapsy. Můžu nasbírat až tisíc za etapu,“ vyprávěl v žertu König.

A co Samková? „Já naposledy tančila v tanečních. Možná na nějakých plesech, ale tam se spíš kalí, takže to je pět let, ale v tanečních se stejně nic nenaučíš, protože jsou tam všichni takoví hotoví,“ vyprávěla rozjíveně držitelka zlaté olympijské medaile ze snowboardcrossu.

Když se před koncem přímého přenosu vlnila na parketu, lidé v sále nadšeně tleskali. „Byla jsem trochu nervózní, ale bylo to super. Bavilo mě to,“ řekla Samková.

Oceněným sportovcům v pondělí gratulovali bývalí účastníci soutěže StarDance ze sprotovní oblasti. Trojskokanka Šárka Kašpárková, kajakářka Štěpánka Hilgertová,  tyčkařka Kateřina Baďurová, hokejista Martin Procházka, fotbalový komentátor Jaromír Bosák a také atlet Imrich Bugár, který po operaci kolene tančil pouze na židli a o holi.

Mohla by být Samková v budoucnu jejich nástupkyní? „Určitě by mě to lákalo, je to jeden z lepších pořadů v televizi, žádná přiblblá reality šou. Dívala jsem se na to, ale nevím, jak by to bylo náročné, musela bych se na to zeptat. I když mi to nikdo zatím nenabídl, tak by mě nemuseli dlouho přemlouvat.“

Tak třeba se stane vítězkou mezi tanečnicemi, když jí prvenství mezi sportovkyněmi letos těsně uniklo. Navíc ve StarDance by nehrozilo, že Samkovou porazí Kvitová.

„Můj vztah je k tanci je velmi vlažný, musela bych nad nabídkou přemýšlet, protože mi to moc nejde. Navíc při aktivní kariéře tenistky bych to nestíhala,“ řekla Sportovkyně roku 2014.  Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze