Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Je víc zlato ze Soči, nebo Wimbledon? Těžko říct, reagují sportovci

23 2014
Tenistka Petra Kvitová ovládla anketu Sportovec roku 2014. S fedcupovým týmem vyhrála i mezi kolektivy. Zvítězila přesto, že její konkurentky Eva Samková a Martina Sáblíková získaly v olympijském Soči zlatou medaili. Je tedy wimbledonský úspěch cennější?

Na tom, jestli je víc zlato ze zimní olympiády, nebo triumf na slavném tenisovém grandslamu, se mnohdy neshodnou ani čeští sportovní žurnalisté. Tedy ti, jejichž hlasy o výsledcích tradiční ankety rozhodují.

A jasno nemají ani sportovci samotní. Miroslav Černošek, šéf agentury Česká sportovní sdružující hvězdy různých disciplín, se ještě před slavnostním vyhlášením zlobil nad odpovědi sportovců v „cvičné“ anketě magazínu deníku Sport.

„Míra neobjektivity některých kolegyň ze zimních sportů vůči Petřině vítězství ve Wimbledonu je až šokující,“ prohlásil. A jaký mají názor kolegové Kvitové a spol.

Lucie Šafářová, tenistka

„Je to strašně těžké posoudit. Podle mě je to na stejné úrovni. Pro sportovce je olympiáda nejvíc, pro tenisty zase grandslamy. Takže já bych nerozlišovala, co je víc a brala bych to stejně.“

Miroslava Knapková, veslařka

Muži by volili olympijské zlato

„Kdyby to nebyla Martina Sáblíková, byl bych zklamaný,“ řekl před ceremoniálem skifař Ondřej Synek. Olympijské zlato by řadil výš než triumf ve Wimbledonu také cyklista Leopold König, další z elitní desítky Sportovce roku. „Samková, nebo Sáblíková by měly vyhrát,“ souhlasil biatlonista Ondřej Moravec.

„Je to těžko porovnatelná věc. Těžko říct, že tenhle je lepší, protože vyhrál tohle, nebo tenhle je lepší, protože vyhrál tohle. Beru to tak, že je to prostě anketa. Jednotliví kandidáti spolu ani nezávodí, každý má svůj sport, v němž se mu daří. Jak chcete rozhodnout, který z nich je lepší? Je těžké hlasovat... Jsem z malého sportu, takže olympiáda je pro mě nejvíc. Vím, že člověk se na to připravuje dlouhou dobu a možnost uspět má jen jednou za čtyři roky. Ale Petra vyhrála podruhé Wimbledon, což je taky úžasné. Nezávidím těm, kteří o tom musí rozhodnout.“

Lukáš Krpálek, judista

„Je to samozřejmě hodně těžké, protože se setkalo hodně úspěšných sportovců. Petra Kvitová je wimbledonská vítězka. Eva Samková a Martina Sáblíková jsou zase olympijské šampionky... Ale já bych přihlížel k tomu, který z těch sportů má největší konkurenci. Vyhrát Wimbledon je velmi těžké, navíc Petřiny výkony jsou dlouhodobě úžasné, i když jako každý sportovec měla i slabší sezony. Cenu za letošní rok si zaslouží ona.

Vítězslav Veselý, oštěpař

„Já dělám olympijský sport, takže pro mě je největší meta zlato z olympiády. Kdybych měl hlasovat, tak bych řekl, že se porovnává neporovnatelné a je zbytečné se rozčilovat, jak to dopadne. Volí spousta lidí a každý má svůj názor. Záleží také na osobních sympatiích.“

Co byste zařadili v anketě Sportovec roku výše?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 25. prosince 2014. Anketa je uzavřena.

Olympijské zlato. 2487
Triumf ve Wimbledonu. 1357
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze