Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hellebrand, veslařská legenda Smíchova: Přestalo být normální pozdravit

Jedna z posádek VK Smíchov. | foto: www.vksmichov

2 2015
Poslední události ve Veslařském klubu Smíchov sleduje nejen veslařská veřejnost. Na webu VK Smíchov se k situaci, kdy jsou ve výpovědi hlavní trenér Luboš Ondráček a jeho syn a pomocník Adam Kapa, vyjádřily přední osobnosti z několika pražských klubů.

Svůj názor zveřejnil také Jaroslav Hellebrand, největší klubová legenda a čestný člen VK Smíchov, v 60. a 70. letech sběratel světových a evropských medailí a bronzový olympionik z Montrealu 1976 na párové čtyřce.

„K čemu ve VK Smíchov došlo? Členská schůze zvolila (na podzim - pozn.) nový výbor a ten si vybral nové trenéry, přičemž dvěma stávajícím dal výpověď. To je vše. Je v kompetenci výboru vybrat si, koho chce zaměstnávat, ať se to někomu líbí, nebo ne. Dovolávat se svazu a ministerstva a navíc ještě olympijského výboru mi připadá úsměvné.

Za 55 let, co jsem členem VK Smíchov, se tu vystřídala celá řada trenérů, závodníků a činovníků. Přicházeli a odcházeli, sami i s celými tréninkovými skupinami. A to i v nedávné době.

S Pavlem Ondráčkem přišla celá skupina z ČVK (před asi 10 lety, Pavel je bratr Luboše Ondráčka - pozn.), s mojí ženou Zuzanou (veslařskou trenérkou - pozn.) zase odešla skupina do VK Bohemians.

Hodně lidí odešlo

Dlužno říci, že hodně lidí ze Smíchova odešlo právě kvůli Lubošovi a jeho chování. Přestalo být normální pozdravit, nepoužívat v každé větě hned několik sprostých slov, neplivat po lidech, respektovat ty zkušenější, starší.

Současná mediální přestřelka a silná slova jako puč, válka nebo konec juniorské reprezentace nejsou podle mého názoru na místě. Hysterie, která se kolem celé kauzy strhla ve smyslu „co chudáci děti bez trenérů?“, není nutná. Svěřenci mohou vesele pokračovat ve veslování pod vedením nových trenérů, nebo mohou odejít jinam.

Tak, jako když se komukoli jinému změní šéf v práci, nebo učitel ve škole. Při takových situacích přece také nikdo ihned nekontaktuje ministerstvo práce a neprorokuje konec firmy nebo akademické dráhy školáka.

To, že VK Smíchov opakovaně vyhrál pohár, je mimo jiné i tím, že Pavel Bartoň jako předseda (bývalý - pozn.) dokázal vybudovat pro klub takové zázemí, kde nebyl problém zaplatit trenéry, lodě, vesla, ani opravit loděnici do současné podoby.

Dětem ani dospělým nikdo loděnici nebere, zavřená byla jeden den z preventivních důvodů a to se rozhodně na výkonech členů nepodepíše.

Novému výboru vyjadřuji plnou podporu.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze