Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spor o golf v Kynžvartu se mění v dohodu, letos se asi bude hrát

Golfové hřiště v Lázních Kynžvart

19 2010
Národní památkový ústav uzavřel dohodu se společností Bohemian Golf and Country Invest, která má umožnit otevření golfového hřiště u zámku v Kynžvartu. Letos by se tam tedy mělo hrát za podmínek, stanovených státním úřadem.

Jak řekla agentuře ČTK mluvčí památkářů Zdeňka Kalová, mělo by posléze dojít i k podpisu nájemní smlouvy. Hřiště se začalo stavět v roce 2007, už loni měla být podepsána a hřiště mohlo být v provozu. Ústav jako správce státních pozemků podpis blokoval kvůli některým zásahům do zámeckého parku.

Kalová dodala: "V dohodě se jasně stanoví, za jakých podmínek bude možné provozovat golfový sport v zámeckém parku, který je pod památkovou ochranou, aniž by byly omezeny zájmy státu a správa areálu zámku."

Golfové hřiště v Lázních Kynžvart

Měly by být hlavně vymezeny prostory, do nichž golfisté nezasáhnou. Generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková vidí shodu reálně: "Nová rámcová smlouva je předpokladem pro to, aby investor mohl ve svém záměru bez obav pokračovat a současně nebyla dotčena památková hodnota parku."

Golfové hřiště, jehož parametry umožňují pořádání vrcholných mezinárodních turnajů, je podle ředitele Golf Clubu Kynžvart Jaroslava Peterky připraveno ke kolaudaci. "Jediné, co v areálu zatím chybí, je velká klubovna s restaurací a zázemím (vizualizace). To ale není překážka v tom, aby se mohli na hřiště vydat hráči," potvrdil s vírou, že sezona na jaře začne.

hřiště kynžvart klubovna

Projekt a stavební povolení pro osmnáctijamkové hřiště vedle kynžvartského zámku pochází z poloviny 90. let. Náklady jsou přibližně 200 milionů korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze