Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spoluhráči z písku stáli proti sobě

21 2003
Opava - Celé léto společně bojovali na beachvolejbalových turnajích, v sobotu poprvé hráli proti sobě volejbalovou extraligu. Opavské libero Michal Palinek a českobudějovický blokař Štěpán Smrčka. Úspěšnější byl Smrčka, jeho tým porazil Ostroj 3:1.

"Už před začátkem sezony jsme se bavili o tom, že proti sobě budeme v lize hrát. Palda mě hecoval, že to budou pěkné souboje," řekl Štěpán Smrčka. Pro něj ale zápas v Opavě i přes vítězství skončil smutně, ve třetím setu si podvrtl kotník. "To je kaňka," povzdechl si Smrčka, který tak nedohrál.

"Škoda, zase ten jeho kotník," připomněl Michal Palinek už téměř chronické zranění českobudějovického volejbalisty. Palinek se těsně před zápasem víc popichoval s jiným blokařem hostů, Jaroslavem Michalem, s nímž hrával v Odoleně Vodě.

"Dlouhý Jarda se dá snadněji načnout, Smrk ne, toho člověk jen tak nerozhází," podotkl Palinek.

Po jednom ze sporných balonů, který sudí Jiří Klaisner přiřkl Opavanům, Palinek pod sítí Jaroslava Michala kamarádsky dloubl do břicha.

Štěpán Smrčka se soustředil zejména na Palinka. Několikrát se jejich oči střetly. "Občas jsme na sebe mrkli," připustil Smrčka.

Ani jednou však na svého spoluhráče z písku neposlal podání a snažil se mu vyhýbat i při útoku. "Nemělo cenu ho hledávat, v Opavě jednoznačně nejlépe přihrává."  

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze