Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špindlerův Mlýn chce světový pohár

4 2000
Š p i n d l e r ů v M l ý n - Špindlerův Mlýn chce proniknout mezi nejznámější lyžařská střediska, ve kterých se pravidelně konají závody světového poháru ve sjezdovém lyžování. Koncem května proto odletí prezident špindlerovského Ski klubu a bývalý úspěšný reprezentant Bohumír Zeman do australského Melbourne, aby prezidiu Mezinárodní lyžařské federace předal oficiální žádost Špindlerova Mlýna o pořádání jednoho ze závodů světového poháru žen v zimní sezoně 2002 až 2003.

"Naše šance na pořádání tohoto světového poháru jsou poměrně vysoké. Zástupci Mezinárodní lyžařské federace se už byli ve Špindlerově Mlýně podívat a kvalita sjezdovek i úroveň služeb se jim zamlouvala ještě víc než na Slovensku, kde se světový pohár pojede o rok dříve," uvedl špindlerovský rodák Bohumír Zeman.

O tom, v jakých disciplínách budou ženy v případě úspěšné kandidatury ve Špindlerově Mlýně soutěžit, není zatím podle něj rozhodnuto. "V úvahu připadá slalom a obří slalom. V ideálním případě by se na sjezdovkách ve Svatém Petru mohly jet dokonce obě disciplíny," řekl Zeman, podle kterého není vyloučené, že se časem v Krkonoších objeví i nejlepší světoví sjezdaři.

"Špindlerovské sjezdovky splňují kritéria i pro vrcholné lyžařské soutěže mužů. Proto se chceme v budoucnu ucházet i o pořádání některého ze závodů mužského světového poháru," poodhalil další plány špindlerovského Ski klubu Zeman.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze