Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spilková v pondělí rozběhne maratón evropské kvalifikace profesionálek

Klára Spilková letos vyhrála mezinárodní mistrovství republiky ve hře na rány v Mariánských Lázních. | foto: Martin Kabát

28 2010
Profesionální golf na evropském okruhu je dobrou obživou pro daleko méně žen než mužů. A Klára Spilková nepočítá s tím, že by si už v šestnácti letech začala vydělávat golfem, i kdyby uspěla v kvalifikaci na ženskou LET 2011, do níž v pondělí vstoupí.

Podle informací, které nedávno poskytla v rozhovoru pro magazín golf.idnes.cz, hodlá si ponechat amatérský status. Ať už by dosáhla jakýchkoli úspěchů v případných startech na profiakcích starého kontinentu, nesměla by si za ně vzít ani euro.

Jejího jména mezi 165 hráčkami ve startovní listině si všimli i autoři oficiálního serveru www.ladieseuropeantour.com. Mezi amatérkami, které na hřišti La Manga Golf Clubu poblíž španělské Cartageny do kvalifikace vstoupí, je Češka svými výsledky ne mezinárodním poli nejvýraznější postavou.

Vítězka několika mezinárodních šampionátů okolních zemí mezi dospělými, triumfátorka z loňského European Young Masters a členka evropských juniorských výběrů v Solheim Cupu i Ryder Cupu zamířila na jih Evropy "pouze" za dalšími zkušenostmi.

Maria Verčenovová - Ladies Slovak Open, 1. kolo.

Do ženské evropské kvalifikace vstupuje také ruská profesionálka Maria Verčenovová, účastnice Ladies Slovak Open 2010.

Jednu už mezi profesionálkami udělala startem na letošním Ladies Slovak Open v podtatranských Tálích, kde v silné konkurenci o dvě rány neprošla cutem do finálové části.

Na hřišti Gray Bear se hrálo na čtyři kola, nadcházející program ženských uchazeček o plnou hráčskou kartu v evropské tour je ještě těžší. Spilková vstupuje teprve do čtyřkolové předkvalifikační fáze, z níž postoupí 70 golfistek do finálové části.

Startovní pole je rozděleno na dvě skupiny, z obou se dostane dál 35 hráček a každá se stejným nejhorším postupovým výsledkem. Spilková byla nalosována na hřiště North.

Hlavní část takzvané Q-School (15. - 18. prosince) se bude hrát na hřištích téhož resortu, ale už na pět kol. Po čtvrtém projde cutem padesátka hráček a právo startu na Ladies European Tour získají pouze ty, které v konečném pořadí skončí do 30. místa. Zbylé účastnice závěrečného kola budou moci startovat na omezeném počtu turnajů LET 2011.

Jedinou českou golfistkou, která okusila plnohodnotné členství, byla profesionálka Zuzana Mašínová, ale v loňském roce tato práva pro letošní sezonu neobhájila.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze