Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spilková už potvrdila. Přijede na golfový turnaj do Plzně i Kordová?

Klára Spilková při svém loňském vystoupení na golfovém turnaji v Plzni. A i letos přislíbila svou účast. | foto:  Michal Šula, MAFRA

20 2014
Možná ještě lepší hráčky než loni a nový termín nabídne letošní Pilsen Golf Masters. Na golfovém turnaji z evropské série Ladies European Tour, který proběhne od 25. do 27. července v Dýšině u Plzně, se představí česká jednička Klára Spilková a v jednání je účast Jessiky Kordové.

Účast dcery bývalého tenistky Petra Kordy by rozhodně přitáhla zájem a její přímý souboj se Spilkovou by šlo označit za českou golfovou událost roku. "Snažíme se přesvědčit manažerský tým Jessiky, ale není to jednoduché. Podepsala smlouvu s agenturou a ta preferuje, aby Jessika jezdila americkou golfovou tour," popisuje jeden z pořadatelů turnaje Jan Jenčovský.

Ve třech předchozích ročnících se žádné z předních hráček neplatilo startovné, pouze ubytování a letenky. V případě Kordové by asi došlo na výjimku. "Čekáme, jaké si určí podmínky a podle toho se rozhodneme," říká Jenčovský. Turnajový rozpočet v rozpětí 14 až 16 milionů korun by to však nemělo více napnout.

Jessica Kordová jásá. Vyhrála turnaj amerického okruhu LPGA na Bahamách.
Jessica Kordová líbá trofej pro vítězku turnaje amerického okruhu LPGA na

Takhle jásala Jessica Kordová po triumfu na turnaji amerického okruhu LPGA na Bahamách.

Popularita Kordové nesmírně roste, v lednu vyhrála na Bahamách úvodní turnaj nové sezony elitního amerického okruhu LPGA a získala druhý titul v kariéře.

Nejde však jenom o Kordovou, pořadatelé se snaží nalákat další atraktivní hráčky. Dorazí mimo jiné vítězky všech předchozích ročníků: Němka Lindnerová, Angličanka Reidová i Francouzka Schaefferová. V jednání je účast neteře Tigera Woodse.

"Celkem je už nahlášeno šedesát hráček z nejlepších osmdesáti na žebříčku, což je na polovinu března výborný výsledek," říká promotér turnaje Robert Klotz. Dokonce se zaregistrovala i populární Laura Daviesová, která se při loňské účasti nevyjádřila o hřišti příliš lichotivě. Technické pasáže jí neseděly.

Kvalitní účasti pomohl přesun termínu ze srpna na červenec. Pořadatelé se tím rozhodli navázat na turnaj v Německu. "Z Mnichova je to do Plzně kolem 250 kilometrů. To je pro hráčky zajímavé a přijedou, navíc tím snížíme jejich cestovní náklady," tvrdí Klotz.

Německá golfistka Ann-Kathrin Lindnerová se raduje z triumfu na turnaji série...
Golfistka Melissa Reidová na turnaji  Pilsen Golf Masters 2013 na hřišti v...
DRUHÝ TITUL. Francouzka Jade Schaefferová získala na Prague Golf Masters pohár

Vítězky předchozích ročníků: Němka Lindnerová, Angličanka Reidová a Francouzka Schaefferová.

Další novinkou je, že turnaj bude mít svého "předskokana". Od 7. do 11. července totiž proběhne Pilsen Golf Challenge, kde si zahrají především talentované golfistky a mohou si zde vybojovat volnou kartu na hlavní turnaj. Ten je pro 132 hráček, bude mít stejnou dotaci jako loni ve výši 250 tisíc eur, hraje se na tři kola a pro diváky bude opět zajištěna doprava zdarma vlakem přímo k hřišti.

"Kdo si chce golf skutečně užít, má možnost ho u tří jamek sledovat přímo z tribun, které tam nově postavíme," říká promotér Klotz. Majitelé těchto vstupenek budou mít kromě jiného zajištěné jídlo a pití zdarma přímo na místě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze