Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spilková jede na juniorský Ryder Cup: Jsem zvědavá na spolupráci týmu

Nejlepší česká golfistka loňského roku Klára Spilková dominuje na domácí scéně i letos - medaile je za vítězství v mezinárodním mistrovství republiky ve hře na rány. | foto: Martin Kabát

23 2010
Velký Ryder Cup je jen pro muže, ale Klára Spilková si ho zahraje. Česká golfistka dnes odlétá směr skotské hřiště Gleneangles, které bude v pondělí a v úterý dějištěm juniorského zápasu mezi Evropou a Spojenými státy.

Historický moment je to jak pro Českou republiku, tak pro patnáctiletou dívku. Reprezentovala Evropu už na loňském Junior Solheim Cupu, nadcházející soutěž má ještě větší prestiž. "Trénovala jsem klasicky třikrát čtyřikrát v týdnu. A taky jsem hodně odpočívala, abych měla dost energie," uvedla hráčka pro golf.idnes.cz.

Ambice Kláře Spilkové nechybí. Bez obalu říká, že po úspěchu na loňském European Young Masters ji mrzelo, když nejdřív do evropského týmu nebyla vybrána. "Nakonec jsem se tam dostala na úkor Sophi Popov," dodala.

Klára Spilková ve finálovém kole European Young Masters.

Klára Spilková ve finálovém kole European Young Masters.

Máš strach?
Vyloženě strach nemám, ale na různé věci jsem zvědavá. Třeba na spolupráci týmu. Je nás šest holek a šest kluků, s někým se znám dobře a s někým jen od vidění. Jsem zvědavá, jak nám to spolu půjde, jestli budeme dobrý tým. To může být rozhodující.

Na turnaje s tebou jezdí většinou táta. Bude to možné i tentokrát?
Rodiče se na mě podívat přijedou, ale budu tam hlavně s ostatními golfisty z evropského týmu.

Neuvažuješ o tom, že bys kolem sebe měla mít tým lidí, kteří by se o tebe starali? Například tě doprovázeli na turnaje nebo ti pomáhali s marketingem?
Až ze mě jednou bude golfová profesionálka, takový tým pravděpodobně potřebovat budu. Zatím ale rozhodně ne. Mám tátu a podporuje mě spousta dalších lidí.

Klára SpilkováKlára Spilková

Na hřišti v Gleneangles hrají každým rokem profesionálové, v roce 2014 se tam bude hrát klasický Ryder Cup. Už jsi na něm hrála?
Budu na něm hrát poprvé. Slyšela jsem ale, že je to hrozně krásné hřiště. Dokonce prý jedno z nejkrásnějších v celé Británii. Před turnajem na něm budu čtyři dny trénovat, tak uvidíme, jak mi sedne.

Minulý juniorský Ryder Cupu vyhrál tým Spojených států drtivě 22:2. Jak vidíš vaše šance letos?
Moc lidí z amerického týmu sice neznám, ale myslím, že to bude hodně vyrovnané. My budeme každopádně bojovat.

Když jsme se viděly naposledy, tak jsi říkala, že v Česku máš skvělé tréninkové podmínky. Nelákalo by tě odjet trénovat třeba do Spojených států?
Ne. Všichni si myslí, že by to tam pro mě bylo lepší, ale já si to nemyslím. Do Ameriky prostě nechci, chci hrát tady.

Klára Spilková, finálové kolo mistrovství Evropy žen 2010, Kunětická Hora.

Letos Kláře Spilkové nevyšlo jen mistrovství Evropy žen. Ale ani pětadvacáté místo z domácího hřiště Kunětická Hora není propadákem.

Německá mistryně Evropy Sophia Popovová odřekla účast na turnaji právě proto, že se chystá na studia do USA. Jak jsi na tom se školou ty?
Začala jsem chodit na gympl do Radotína, zatím se rozkoukávám. První den byl ale super. Mám individuální studijní plán, takže mám přesný rozpis, kdy jsem na golfu, kdy mám zkoušení a kdy prázdniny.

Takže v Británii zůstaneš i na Ryder Cup dospělých? Jedu se na něj podívat, bude to pro mě nejen zážitek, ale hlavně obrovská zkušenost.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze