Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špatně stříleli, jsou bez medaile. Štafeta pětibojařů skončila na MS pátá

Moderní pětibojaři Ondřej Polívka a David Svoboda při šermu | foto: ČTK/Vít Chalupa

6 2010
Především vinou špatné střelby v závěrečné kombi disciplíně nemá štafeta českých moderních pětibojařů medaili z mistrovství světa v Číně. Trio Ondřej Polívka, David Svoboda a Michal Sedlecký sice v závěru překonalo šest soupeřů, k bronzu jim ale nakonec ještě třináct sekund chybělo. Zvítězili Bělorusové před Korejci a Rusy.

"Je to škoda," hlesl v cíli David Svoboda. "Určitě jsme na medaili měli. Ale já jsem ve střelbě nesplnil to, co jsem měl."

Místo pěti zásahů na každé ze tří střeleckých položek jich potřeboval osm. "A to je na mě moc."

Nepřesná střelba pramenila ze snahy co nejdříve smazat odstup za nejlepšími.

Vždyť do závěrečné kombi disciplíny vybíhali Češi až z jedenácté pozice. Závod zahájili pátým místem v šermu, po plavání se propadli na jedenáctou příčku. Na té zůstali i po parkuru.

Šfatefa moderních pětibojařů na MS v Číně: Michal Sedlecký (vpravo) předává Ondřeji Polívkovi

Šfatefa moderních pětibojařů na MS v Číně: Michal Sedlecký (vpravo) předává Ondřeji Polívkovi

"Já jsem začal střílet zbytečně rychle, takže jsem si nezkontroloval mířidla. Podobně mluvil i zkušený Michal Sedlecký. "Závod byl od začátku dobře rozjetý, ale kdyby každý z nás jednu dvě rány ušetřil, tak by byla medaile."

Nejsmutnější byl Ondřej Polívka, který do štafety nastoupil jen patnáct hodin po smíšené štafetě, v níž spolu s Lucií Grolichovou obsadil čtvrté místo.

"Na konci bylo cítit, že už stehna nemohou, prostě nešlo soupeře chytit," řekl Polívka. V šesti dnech absolvoval čtyři závody.

Šampionát zakončí v úterý štafeta žen. Češky nastoupí v sestavě: Sylvie Černá, Natálie Dianová a Lucie Grolichová.

ms v číně - výsledky

Muži - štafety:

1. Bělorusko (Prokopenko, Micyk, Meljach) 6132, 2. Korea 6108, 3. Rusko 6026, ...5. ČR (Svoboda, Polívka, Sedlecký) 5966.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze