Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Španělský bojkot wimbledonské trávy

26 2000
L o n d ý n - Nejslavnější tenisový turnaj světa 114. ročník Wimbledonu odstartuje dnes bez tří v současnosti nejlepších hráčů Španělska. Zatímco nedávný semifinalista French Open mladičký Ferrero svoji účast pro údajné zranění odřekl už v sobotu, jeho zkušenější kolegové Alex Corretja a Albert Costa si své rozhodnutí nenastoupit na dvorcích All England Clubu nechali doslova na poslední chvíli.

Španělům se nelíbí, že je pořadatelé nezařadili mezi nasazené, ačkoliv figurují v první šestnáctce světového žebříčku. K dvojici 'rebelů' patřil ještě Juan Carlos Ferrero, který se z turnaje odhlásil již v sobotu kvůli zranění zad.

"Nejsem psychicky natolik v pohodě, abych hrál," zdůvodnil své rozhodnutí Corretja, jedenáctý tenista žebříčku pro přihlašování na turnaje. "Patříme mezi nejlepší hráče na světě a očekáváme, že to pořadatelé budou respektovat," dodal. Corretja s Costou původně plánovali, že nastoupí, ale odehrají ve svých zápasech prvního kola jen jeden nebo dva gamy a pak vzdají. Nakonec se rozhodli z turnaje odstoupit.

Wimbledon je v současnosti už jediným turnajem, jehož vedení nerespektuje aktuální světový žebříček. Před časem se něco podobného stalo i při U.S. Open a dotčený Rus Kafelnikov svůj start demonstrativně pro údajné zranění odřekl.

Podle direktoriátu Mezinárodního tenisového mistrovství Anglie je hra na trávě tak specifická, že se na ní daří jen určitým typům hráčů a mezi ně představitelé španělské antukové školy zcela jistě nepatří. Costa při svých čtyřech startech na posvátné wimbledonské trávě vyhrál všehovšudy dva zápasy a stejný počet vítězství si ze svých tří účastí připsal Corretja.

Corretja navíc na svém neoblíbeném povrchu už čtyři roky nesehrál jediné utkání, Costa se za stejnou dobu představil na trávě třikrát, z toho jednou zvítězil. Objev uplynulých dvanácti měsíců Ferrero si tenis na trávě vyzkoušel jen jednou v životě. Před dvěma týdny prohrál v úvodním kole v německém Halle se Švédem Larssonem ve dvou setech.
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze