Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Španělskou větrnou ruletou prohnal míč k výhře přece jen McDowell

Graeme McDowell, vítěz Andalucia Valderrama Masters 2010. | foto: AP

31 2010
Sezona evropského profesionálního golfu směřuje k dramatickému vyvrcholení. Graeme McDowell vyhrál turnaj ve španělském Sotogrande a přiblížil se ve finančním žebříčku vedoucímu Martinu Kaymerovi. Třetí místo v průběžném pořadí patří obhájci Harry Vardon Trophy Leemu Westwoodovi, jenž střídá Tigera Woodse v čele světového žebříčku.

Na Andalucia Masters skončil zároveň letošní program série na evropské půdě. Po HSBC Champions v Šanghaji, kde hrají Evropa a zámoří společně, se bude hrát v Singapuru a Hongkongu, než se nejlepší šedesátka European Tour přesune k vyvrcholení v Dubaji.

McDowell bude horkým favoritem. Pouze Kaymer a Miguel Ángel Jiménez před ním dokázali v tomto roce vyhrát víc než dva turnaje. Severoir dnes přidal titul k těm, které získal na Wales Open a US Open.

Z fotografie to není patrné, ale poslední kolo Andalucia Valderrama Masters výrazně poznamenal vítr.

Z fotografie to není patrné, ale poslední kolo Andalucia Valderrama Masters výrazně poznamenal vítr.

Tentokrát musel čelit ostrému větru, v němž bylo takřka nemožné zahrát výrazně nízké skóre. A devětatřicetiletý hráč z Ulsteru dokonce ve finále výrazně kazil.

Jeho nedělní bilance +3 dala šanci dalším, ale smazat ztrátu z předchozích tří kol bylo nad síly všech. Jediný konkurent vítězi brzy odpadl, protože krajan Gareth Maybin si počínal ještě hůř. Zahrál dokonce pět ran nad par a bylo po nadějích na výraznější úspěch.

Právě Maybin, stejně jako Ir Damien McGrane, s nímž se také dělí o druhé místo, se pohybují na hraně postupu na Dubai World Championship a ještě o něj mohou přijít. Naopak poslednímu, kdo zahrál stejné skóre jako oni, Sörenu Kjeldsenovi z Dánska, šedesátka stále uniká o čtyři místa.

Jiménez, jenž na hřišti Valderrama Golf Clubu zastupoval rodáky, obsadil dělené sedmé místo.

Martin Kaymer (vpravo) na Andalucia Valderrama Masters post světové jedničky nezískal.

Martin Kaymer (vpravo) na Andalucia Valderrama Masters post světové jedničky nezískal.

Naopak až na jedenadvacáté se nejhorším výsledkem ze čtyř hracích dnů propadl Martin Kaymer. Jeho šance stát se světovou jedničkou pohasly už po první polovině turnaje, teď to ví definitivně. Jen jednou, a to v sobotu, se dostal pod par hřiště.

O tom, jak kruté podmínky v Andalusii panovaly, svědčí nebývale četný výskyt nedělních výsledků od bilance +5 výš. Američan Anthony Kand dokonce zapsal ´do skórkarty 83 (+12). Přitom neselhal na jedné či dvou jamkách, měl jen dvě double bogey, ale do plusu přidával pravidelně a setrvale. Klesl v leaderboardu o 37 míst na dělenou 44. pozici.

andalucia valderrama masters - konečné výsledky

Par 71: 1. McDowell 281 (68+67+72+74) -3, 2. Maybin (oba S.Irs.) 283 (69+68+70+76), Kjeldsen 283 (71+75+68+69) a McGrane (Irs.) 283 (68+73+70+72) všichni -1, 5. Luiten (Niz.) 284 (74+69+72+69) a Bjorn (Dán.) 284 (72+69+71+72) oba par.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze