Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Každý je nervózní, ale jdu si to užít, řekla Zakopalová před návratem

JEDNIČKA. Klára Zakopalová je kvůli nemoci Šafářové novou jedničkou českého týmu ve fedcupovém utkání ve Španělsku. | foto: Pavel Lebeda, Česká sporotvní

8 2014
Sevilla (Od našeho zpravodaje) - Tenistka Klára Zakopalová se sice do českého fedcupového týmu vrátila už při vítězném finále v roce 2012, ale to byla až pátá hráčka. Nenastoupila kvůli alergii ani loni v italském Palermu. Až teď ve Španělsku je její návrat definitivní. "Jdu si to užít," tvrdí nová česká jednička.

Víte, po jaké době se vracíte do Fed Cupu?
Vůbec nevím.

Naposledy jste hrála v roce 2006 v Thajsku, ještě s dívčím jménem Koukalová. Vzpomínáte si?
Jo, docela si vzpomínám. Myslím, že jsem hrála o třetí bod, byla jsem trochu nervózní, abychom to skončily.

Zakopalová: Sevilla je krásná!

Když byla Klára Zakopalová loni v dubnu v italském Palermu na fedcupovém semifinále, pochvalovala si, jak se je o český tým postaráno. "A mají tu vynikající zmrzlinu," libovala si.

Co je nejlepší teď v Seville? "Jejich kuchyně, hrozně nám chutná," zamrká Zakopalová s úsměvem. Ve Španělsku samozřejmě nesmí chybět tapas bary. Jedním z typických jídel v Andalusii je Gazpacho, studená zeleninová polévka.

České tenistky už místní speciality ochutnaly a také stihly procházku městem. "Je to strašně hezký město," vypráví Zakopalová. "Říkaly jsme s holkama, že se sem možná v létě vrátíme."

Sevilla je město se zajímavou historií. Dominantou je třetí největší katedrála světa, kde jsou uloženy i ostatky Kryštofa Columba. Známý je rovněž královský palác Alcázar. Obě památky jsou na seznamu UNESCO.  

Budete nervózní i teď?
Kdyby někdo tvrdil, že není nervózní, tak je to nesmysl. Každý je trochu nervózní, protože nehraje jenom za sebe, každý chce předvést maximum, co v sobě má. Doufám, že se to dá zvládnout. Nastoupíme a necháme tam všechno. Snad to bude dobrý.

Jaké to je, když skoro ve dvaatřiceti...
Jednatřiceti, pozor!

Omlouvám se, ale řekl jsem skoro. Jaké to je být jedničkou českého týmu ve Fed Cupu?
Nějak tomu nepřikládám váhu. Proč bych měla? Zbytečně bych na sebe vytvářela tlak. Jdu si to užít, nechám tam všechno a uvidíme.

Ale Martina Navrátilová nedávno prohlásila, že je snadné si na sebe naložit tlak. Cítíte, že je to tak i u vás?
Myslím, že to zná každá z nás, že když někdo moc chce, tak je to o to horší potom. A kdo to moc řeší, tak je to taky horší. Nejlepší je nad tím moc nepřemýšlet, nechat maximum na kurtu, ale moc to nějak nepitvat.

Pomáhá vám, že jste ve Fed Cupu v týmu a můžete se rozptýlit
Hlavně si o tom můžeme popovídat, protože myslím, že všechny hráčky cítí úplně to samý, tak když se na tom shodneme, popovídáme si a povzbudíme, tak to bude možná lepší.

Takže společná terapie pomáhá?
Myslím, že určitě, čím víc lidí tam je... Jsme všichni skvělý tým, takže si navzájem poradíme. Je to lepší, než kdyby se v tom utápěl každý sám.

Alergie jako loni v Itálii už vás netrápí?
Podstoupila jsem kvůli tomu měsíční kúru v Praze, takže doufám, že to bude fungovat. Celý listopad jsme docházela každý týden k doktoru na injekce, píchal mi vakcíny. Myslím, že už je to dobrý, ale teď to stejně nepoznám.

Fotogalerie

Takže místní chladné počasí na to nemá vliv?
Myslím, že je to úplně jedno. Záleží, jak kvetou různý trávy, kytky. V Palermu už všechno bylo vykvetlé, tak to bylo tím.

Ale pro tenis tady podmínky nejsou ideální, že?
Jsme zvyklé, protože na turnajích je to podobné. Nemůžeme se na to vymlouvat. Je to pro všechny stejné a doufám, že se s tím vyrovnáme.

V pátek konečně vysvitlo na delší dobu sluníčko, celkově bylo lepší počasí. Potěšilo vás to?
Mě by spíš potěšilo, kdyby to takhle bylo o víkendu. Ale snad to nějak zvládnem. Určitě to bude míň lítat, bude nižší teplota, jiné podmínky. Musíme se na to připravit.

Neřešíte ani to, že by se zápas mohl kvůli dešti protáhnout a vy byste třeba nestihly pondělní začátky turnajů?
Myslím, že Fed Cup je tak důležitý, že ani jedna nemáme teď myšlenky na další turnaje. Ale pokud se to stihne o víkendu, budeme rády. Když ne, tak snad nám WTA vyhoví a dá nám úterní start.Najdete na iDNES.czmobilní verze