Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spadl, pak špatně odstartoval. Přesto Šembera v Brně zazářil

Hvězdou MS superbiků v Brně byl Max Biaggi | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

13 2010
Při příjezdu do depa ho vítal nadšený aplaus. A naprosto po zásluze. Michal Šembera se totiž v neděli při Mistrovství světa superbiků v Brně postaral o nejlepší český výsledek, když v závodě kategorie Superstock 1000 dojel osmý.

"Start byl celkem špatný, pohyboval jsem se kolem 17. místa. Ale pár lidí jsem předjel, pár popadalo a nakonec to dopadlo skvěle. Jsem nadšený," zářil závodník z Brna, který startoval na divokou kartu.

"Vůbec jsem nepřemýšlel, kde můžu skončit, protože když jsem si dřív představoval nějaké umístění, tak to dopadlo špatně. Vysnil jsem si první desítku, a to se povedlo, takže jsem spokojený."

Šemberův výkon je o to pozoruhodnější, že zdaleka ne všechno mu klapalo podle plánu. "V sobotu jsem šel k zemi, měl jsem nateklé zápěstí a spálená obě kolena. Psychicky jsem na tom nebyl nic moc, ale nakonec jsem se srovnal," popisoval dvacetiletý bratr ochrnutého závodníka Lukáše, který mu na vozíku držel palce v depu.

Michal Šembera hodně vydělal na změně motocyklu, když místo yamahy osedlal BMW. "Všichni říkali, že bavorák je perfektní.Minulý víkend jsme si to vyzkoušel a motorka mi perfektně sedla, je strašně rychlá, krásně se s ní manipuluje a hlavně má kontrolu trakce zadního kola," pochvaloval si třetí muž českého mistrovství.

Jak vidí svou další budoucnost? "Vůbec nevím. Záleží na financích a taky na času, protože jsem pracující," sdělil inteligentní chlapík, který pomáhá řídit otcovu firmu.

Chtěl to vzdát, nakonec ale Ježek předvedl povedený finiš


Terminologií cyklistiky, kterou vášnivě sleduje, předvedl Ondřej Ježek v neděli dokonalý spurt. Při brněnském závodě kategorie Superstock 1000 vjížděl do posledního kola třináctý, cílem ale projel jedenáctý.


"Oba jezdce před sebou jsem dal zároveň na brzdy. A pak jsem jel úplně na krev, aby mě nepředjeli zpátky," popisoval Ježek.


"Jsem spokojený, na tu bídu je to umístění docela v pohodě." Na tu bídu? Ano, brněnský závodník se na trati dlouho trápil. "Od začátku jsem ztrácel, v půlce závodu jsem dokonce chtěl zajet do boxů. Ale nakonec jsem jel dál, protože se hodně padalo a já jsem byl na docela dobrém místě," líčil Ježek.


Ten prožívá smolnou sezonu. Poté, co loni v celkovém hodnocení skončil na výborném 7. místě, se letos souží s neposlušnou aprilií a je až sedmnáctý.


"Špatnou značku jsme si zvolili kolektivním rozhodnutím a následky teď musíme nést všichni," povzdechl si jednadvacetiletý sympaťák. "Je to frustrující, ale už jsem se tak nějak otupil. Což je možná chyba, protože moje výkony jdou každým závodem dolů. Snaha je, ale je to takové křečovité a časy jsou naprosto strašné."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze