Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spadea zvítězil po rekordní sérii proher

27 2000
L o n d ý n - Dramatickou podívanou s nečekaným vítězem přinesl úvodní hrací den Mezinárodního tenisového mistrovství Anglie. Wimbledonská tráva tentokrát vůbec nesvědčila Britu Rusedskému, který po třech hodinách a padesáti sedmi minutách podlehl 3:6, 7:6, 3:6, 7:6 a 7:9 Spadeovi ze Spojených států. Pikantnosti vítězství Američana dodává skutečnost, že Spadea 21 předchozích utkání na světovém tenisovém okruhu ATP prohrál.

Spadea po zápase řekl: "Kdybych prohrál i tento zápas, tak by to pro mě bylo mnohem horší než ta série porážek, kterou jsem se zapsal do tenisové historie." Američana hodně mrzelo, že dva dny před jeho zápasem odcestovali z Londýna jeho rodiče. Když viděli los, tak mi řekli: "Hodně štěstí chlapče. Potřeboval bys rychlost rakety, ale ani ta by ti nejspíš nepomohla."

Zatímco Spadea byl po utkání na vrcholu blaha, rozčarovaný Rusedski nemohl pro své vyřazení najít žádné vysvětlení. "Chci být co nejdál odsud, abych co nejdříve na dnešek zapomněl", nechal se slyšet Brit kanadského původu. "A na Wimbledon se nebudu dívat ani v televizi", nezakrýval Rusedski obrovské zklamání.

Autor:


Témata: Anglie, ATP, Londýn, Raketa
Najdete na iDNES.czmobilní verze