Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ty naše výsledky jsou až nad plán, raduje se Moravec po vydařeném sprintu

Ondřej Moravec (vlevo) dojíždí druhý, na prvním místě v Östersundu skončil Martin Fourcade. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

6 2014
Na stupních vítězů stál po vrcholném závodě biatlonistů naposledy při olympijských hrách v Soči. V Östersundu si ten nádherný pocit zopakoval. „Vždycky si říkám: Když při každém kole svěťáku půjdu aspoň jednou na pódium pro šest nejlepších, bude to super,“ tvrdil Ondřej Moravec po druhém místě ve sprintu.

Váš šéftrenér Ondřej Rybář po závodě říkal: Jednou se Ondry ta smůla pustit musela. Dnes se to stalo, že?
Jo, dneska jsem rád, že se mi nic nepřihodilo - a hlavně že jsem takhle brzy v sezoně byl schopný dokázat, že zase dokážu být vepředu. Po vytrvalostním závodu jsem si říkal: O.K., jsem dvanáctý, to není až tak zlé. Jenže ten sprint je natolik krátký, že je o něčem úplně jiném, i rozdíly jsou v něm menší. Tím víc mě těší, že se mi takhle povedl.

Po druhé střelbě jste byli na 2. až 5. místě namačkaní ve vteřinách, ale vy jste potom po trati letěl. Sil tedy zbylo víc něž dost?
Začátek jsem nerozjel úplně naplno, ale ani ne pomalu, protože ve sprintu není nač čekat. Myslím, že jsem síly rozvrhl dobře. A dobré pro mě bylo, že jsem poslední kolo jel s Olem (Björndalenem). To mi pomohlo. Celé kolo až do cíle jsem vydržel za ním. Už proto jsem tušil, že jedu dobře.

Fotogalerie

Pohlídal jste si tentokrát i obávané östersundské sjezdy, které vás při vytrvalostním závodě „vytrestaly“?
Dnes jsem si před každým sjezdem říkal: Stoprocentně se soustřeď! Fakt jsem si je hlídal a pekelně se na ně soustředil, aby z toho nebyla chyba a pád jako ve středu. A měly naštěstí v mém podání hladký průběh.

Co nyní očekáváte od stíhacího závodu? Velkou smečku, ženoucí se za Fourcadem?
Co jsem viděl odstupy, tak nejprve pojedu ve dvou s Jakou Fakem a pak se uvidí. Asi se to hodně srovná a určitě tam vznikne nějaký vláček. Důležité bude nastřílet. Vítr snad nebude zlobit, dnes byl naprosto v pohodě.

Jak se vám dívá na celkové pořadí Světového poháru, kde je nyní druhý a třetí český biatlonista?
Bavil jsem se o tom už s Bouškem (Michalem Šlesingrem). Takový začátek je neskutečný, to asi nečekal nikdo, i když nějaká očekávání na nás od fanoušků kladená byla, dokonce i dost velká. Na letišti se mě před odletem ptali, jestli skončím na konci poháru do tří celkově a já jim řekl: Samozřejmě, že ne. Teď mezi těmi třemi jsem, ale je to pořád jen začátek, sezona bude dlouhá. Servis funguje, lyže jedou skvěle, my sami jsme na tom dobře. Ale radši být v klidu při zemi a maličko tu euforii krotit. Naše výsledky jsou zatím až nad plán. Lidi nejspíš teď budou čekat ještě víc. Ale s tím se musíme nějak poprat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze