Reportáž skončila 6. 12. 2018 12:06

SP v biatlonu v Pokljuce: vytrvalostní závod mužů na 20 kilometrů

Závod ve slovinské Pokljuce komentuje Michal Koubek.

Já se s Vámi loučím. Sledujte závod žen, který se pojede ve 14:15. Přečtěte si, jak celý závod probíhal, nebo jak ho hodnotí čestí zástupci. Hezký zbytek dne!

Triumf favorita. Vytrvalostní závod ovládl Fourcade, Krčmář byl patnáctý

přečíst článek
Český biatlonista

Konečné pořadí českých závodníků: 15. Krčmář, 30. Moravec, 41. Šlesingr, 57. Krupčík, 85. Václavík

Konečné pořadí závodu: 1. Fourcade (Fra), 2. Kuehn (Něm) 3. Eder (Rak), 4. Fak (Slov), 5. Schempp (Něm), 6. Semenov (Ukr), 7. J. Boe (Nor), 8. Guihonnat (Fra)

Poslední závodník je v cíli!

Velmi dobrý běh měl Johannes Boe, který je se třemi trestnými minutami na 7. příčce.

Cíl: Václavík dojíždí na 85. místě. Moravec podle všeho udrží umístění na bodech.

Na trati už je jen posledních 6 závodníků.

Cíl: Bulhar Sinapov doslova upadl za cílovou čáru a je 19.

Cíl: Nejlepší z českých závodníků bude Krčmář, který je zatím 15. Moravec je zatím 29., ale ještě se bude strachovat o umístění zaručují body. Šlesingr je 40.

Střelba číslo 4: Václavík je s pěti chybami na 87. místě.

Cíl: Fourcade to nakonec zvládl, ale bylo to těsné. O čtyři vteřiny porazil Němce Kuehna a připisuje si další vítězství. Třetí je Rakušan Eder.

Náskok Fourcada se ztenčuje, 600 metrů před cílem má náskok 8,8 vteřin.

Střelba číslo 4: Bulhar Sinapov měl závod rozjetý na životní výsledek, jenže při poslední ráně chyboval. Zatím je na 15. příčce.

Cíl: V cíli je další český závodník. Krupčík měl závod dobře rozběhlý, ale tři střelecké chyby ho stály šanci na lepší výsledek. Zatím je 47.

Střelba číslo 4: Ano, zvládne! Před posledním běžeckým okruhem je na prvním místě. Na Němce Kuehna, který však běžel velmi dobře, má k dobru 16 vteřin.

Fourcade přijíždí na poslední položku. Zvládne ji bez chyb?

Střelba číslo 3: Překvapivě dobře si vede Bulhar Sinapov. Zatím má tři čisté položky a jede na sedmém místě s odstupem 49 vteřin na Schemppa.

Cíl: Na prvních třech místech je situace stále stejná. První je Němec Kuehn, druhý je Rakušan Eder, třetí Slovinec Fak. Češi se stále propadávají pořadím, nejlepší z nich je 14. Krčmář.

Střelba číslo 3: Francouz Fourcade znovu vybílil všechny terče a je zatím druhý se ztrátou 17. vteřin na Schemppa. Ten však při poslední položce chyboval, což dává Fourcadovi velkou naději.

Střelba číslo 2: Václavík už má tři chyby a patří po druhé položce 90. místo.

Cíl: Rakušan Eder odsunuje Faka na třetí místo. Johannes Boe sice běžel velmi rychle, ale zaznamenal 3 trestné minuty, což pro něj znamená zatím šesté místo.

Střelba číslo 4: Krupčík v závodě zaznamenal 3 trestné minuty a je zatím 46.

Cíl: Slovinec Fak Kuehna nepřekoná, v cíli totiž za ním dojel s odstupem 30 vteřin. Na trati už nezbývá moc závodníků, kteří by mohli Němce odsunout. Fak je na druhém místě, třetí je Schempp z Německa.

Cíl: První stále zůstává Němec Kuehn, za ním následuje jeho krajan Schempp, třetí je Ukrajinec Semenov. Druhý český borec - Krčmář - má závod také za sebou, je zatím na 10. místě.

Střelba číslo 2: Francouz Fourcade si správně počkal na poslední ránu a zaznamenává druhou čistou položku. Zatím je čtvrtý s odstupem 7 vteřin na Schemppa.

Cíl: Do cíle doběhl první český reprezentant. Moravec je zatím na 12. místě, dá se ale očekávat, že se ještě posune směrem dolu, protože na trati je ještě přes 80 biatlonistů.

Střelba číslo 4: Krčmář poslední střelbu pokazil. Kvůli špatnému nabití si připsal jednu chybu. Stále je však nejlepším Čechem v závodě. Průběžně je na 12. místě.

V závodě už je celé startovní pole.

Střelba číslo 4: Šlesingr také na poslední položce nechyboval a je zatím na 17. místě se ztrátou 2 minuty a 30 vtřetin na Němce Kuehna. Do průbežného vedení se mohl posunout Němec Schempp, jenže při poslední ráně chyboval.

Na trať vyrazil poslední z českých závodníků Václavík.

Cíl: Do cíle dorazilo několik závodníků. První je s velkým náskokem Němec Kuehn, druhý je Rakušan Leitner, třetí zatím Němec Lesser.

Střelba číslo 4: Moravec znovu nechyboval a je zatím devátý se ztrátou 2 minut a 33 vteřin na Němce Kuehna.

Střelba číslo 3: Výborný Krčmář! Ani při třetí položce nepálil vedle a je průběžně třetí, na Němce Schemppa ztrácí 46 vteřin.

Střelba číslo 4: Bez jediné střelecké chyby zvládl závod i Nor Christians, běží však výrazně pomaleji než Němec Kuehn a ztrácí tak 41 vteřin.

Střelba číslo 3: Mezitím co na trať vyjel Francouz Fourcade, zastřílel svou položku Šlesingr. Ten ani jednou nechyboval a je na 17. místě za Moravcem.

Střelba číslo 4: Několik závodníků má za sebou už poslední položku. Vede Němec Kuehn, který ani jednou nechyboval, před svým krajanem Lesserem.

Střelba číslo 3: Moravec zaznamenal první čistou položku a je 13. s odstupem 2 minut a 28 vteřin na zatím prvního Kuehna z Německa.

Bok po boku dorazili na střelnici dva čeští reprezentanti. Krupčík na první položce nechyboval a je 27. Krčmář také ne a je po druhé položce 9.

Střelba číslo 2: Průběžně zatím vede Němec Schemp, druhý je Rus Loginov, třetí Švéd Nelin.