SP v biatlonu v Östersundu, vytrvalostní závod žen

Závod komentuje Matěj Tomíček

Vytrvalostní závod žen
Dnešní on-line reportáž je u konce. Díky za její sledování, hezký zbytek večera.
Na trati byla dnes nejrychlejší Francouzka Habertová o 22 sekund před Mäkäräinenovou. Vítková zaběhla pátý čas, Soukalová šestý. Výborně zaběhla i Lucie Charvátová, která byla běžecky devátá, škoda horší střelby.
Česká biatlonistka Další české biatlonistky v cíli: 7. Vítková, 32. Landová, 45. Puskarčíková, 56. Charvátová.
Pořadí v cíli: 1. Wiererová, 2. Habertová +14,1, 3. Pidružná +37,8, 4. Eckhoffová +43,3, 5. Soukalová +48,7.
Pouze čtyři biatlonistky sestřelily všech dvacet terčů - vítězná Wiererová, třetí Pidružná, šestá Skardinová a dvanáctá Dubarezavová.
Česká biatlonistka „Předvedli jsme hodně slušný závod, máme dvě holky do deseti. Mohlo to být ještě lepší, škoda horší střelby,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek.
Pidružná jde dokonce na třetí místo i před Norku Eckhoffovou! Soukalová je pátá, Vítková sedmá.
Pro Dorotheu Wiererovou to bude první vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Do této chvíle byla třikrát druhá, dvakrát třetí.
Pidružná bohužel navyšuje náskok na Soukalovou, 1,5 kilometru před cílem na ni má náskok 10 sekund.
Česká biatlonistka Český souboj tak vyhrála Soukalová, která střílela nejpřesněji před Vítkovu. Další české biatlonistky dojely v pořadí: Landová, Puskarčíková, Charvátová.
Česká biatlonistka Charvátová v posledním kole zabojovala a alespoň mírně si polepšila. Zatím je 44.
A Pidružná sestřelila všech dvacet ran! Na Soukalovou má po čtvrté střelbě náskok pět sekund. Bude jí to stačit?
Bez chyby zatím střílí i Ukrajinka Pidružná, kterou ještě čeká poslední střelba.
Česká biatlonistka Poslední Češka na poslední položce s jednou chybou. Charvátová jich má celkově šest a po střelbě je zatím 46.
Prozatímní pořadí v cíli: 1. Wiererová, 2. Habertová +14,1, 3. Eckhoffová +43,3, 4. Soukalová +48,7, 5. Skardinová +1:04,4, 6. Vítková +1:24,2.
Norka jde na třetí místo, na čtvrté posouvá Soukalovou.
700 metrů před cílem už je Norka před Češkou o čtyři sekundy.