Reportáž skončila 15. 1. 2017 12:32

SP v biatlonu: stíhací závod mužů na 12,5 kilometru

Závod v Ruhpoldingu komentuje Michal Miškovský.

Stíhací závod biatlonistů na 12,5 kilometru

On-line reportáž z bronzového závodu Michala Krčmáře končí. Od 14.40 hodin můžete na iDNES.cz sledovat další bitvu Gabriely Koukalové, vedoucí ženy Světového poháru.

V rozhovoru s českými novináři Michal Krčmář líčil: “Cítil jsem po poslední střelbě, že třetí Šipulin je blízko. Čtvrtému Peifferovi o to asi úplně nešlo, nebo na to neměl. Jel jsem, co to šlo. Já byl úplně kožený, ale najednou jsem se pod kopcem ocitl za Šipulinem a a on se najednou zlomil. Zkusil jsem to a on v cíli nekladl žádný odpor. Bylo to strašně jednoduché a já to teď vstřebávám.”

Podle Rybáře byla pro Krčmáře rozhodující poslední položka: “Je psychicky náročná, navíc i fyzické síly už ubývají. Michalova druhá rána byla těsnější, ale všechny ostatní byly parádní.”

Šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář pro Českou teleivizi: “Jsou to nádherné pocity. Po sprintu asi nikdo nečekal, že by někdo z kluků vyletěl na pódium. Michal Krčmář střílel bezchybně a byl silný i na trati. Chvíli to vypadalo, že už je za Šipulinem dost daleko, ale Michal dokázal, že je teď náš nejlepší finišman. Zavzpomínal jsem na to, když si tady v Ruhpoldingu dojel pro páté místo.”

Český biatlonista

Krčmář zajel bezchybný závod. Trefil všech 20 terčů, v posledním kole předvedl druhý nejrychlejší běžecký čas a vybojoval třetí místo.

Pořadí v cíli: 1. Fourcade, 2. Svendsen +18,3, 3. Krčmář +19,5, 4. Šipulin +21,3, 5. Peiffer +24,1... 37. Moravec +2:42,0, 40. Václavík +3:06,1.

Neuvěřitelný posun českého biatlonisty z 29. místa na startu.

Krčmář ve finiši vybojoval třetí místo! Senzační závěr.

Desáté vítězství fenomenálního Fourcada v sezoně.

Spíš než o třetí místo bude Krčmář bojovat o udržení čtvrtého.

Zbývá 1100 metrů. Krčmář je čtvrtý - čtyři vteřiny za Šipulinem a dvě sekundy před Peifferem.

Krčmář se posouvá na čtvrté místo. Předehnal se před Peiffera.

Pořadí po čtvrté položce: 1. Fourcade, 2. Svendsen +14.3, 3. Šipulin +28.7, 4. Peiffer +32.8, 5. Krčmář +35.5.

Krčmář počtvrté odstřílel čistě a odjíždí pátý. Skvělý výkon!

Svendsen odjíždí jako druhý, ale se ztrátou 14 vteřin. Ostatní musí na trestná kola.

Čistý Fourcade! Jede pro vítězství.

Fourcade se před čtvrtou položkou odpojil od pětice za sebou. Přesto rozhodne střelba.

Sedmý Krčmář za nimi zaostává o 24 vteřin.

V čele se spojila silná šestice Svendsen, Fourcade, Šipulin, Schempp, Malyško a Peiffer.

Pořadí po třetí položce: 1. Svendsen, 2. Fourcade +0,5, 3. Šipulin +7,2... 7. Krčmář +29,4, 40. Moravec +2:07,8.

Dvě trestná kola Moravce.

Krčmář potřetí zastřílel čistě a už je sedmý! Jenže odjíždí ze stadionu osamocen.

Svendsen se posouvá do čela, protože odstřílel čistě. Po trestném kole odjíždí Fourcade těsně za Norem.

Fourcade minul čtvrtou ranou a jde na jedno trestné kolo.

Je tu třetí položka, tentokrát vestoje.

Fourcade maká v čele - na mezičase po 6,4 km vede před Svendsenem o 12,5 vteřiny, takže navýšil náskok o čtyři sekundy.

Pořadí po druhé položce: 1. Fourcade, 2. Svendsen +8,5, 3. Garaničev +24.5... 12. Krčmář +43,1, 36. Moravec +1:38,1, 44. Václavík +2:07,1.

Jedna chyba Moravce a Václavíka.

Krčmář přidává druhou nulu a posunul se o jednu příčku na 12. pozici.

Naopak Svendsen byl bezchybný a odjíždí ze stadionu 8,5 vteřiny za Fourcadem.

Fourcade musí na dvě trestná kola a to ještě navíc jedna ze tří „čistých“ ran byla kalibrová.

Francouz zahájí druhou položku.

Krčmář stále třináctý. Pořadí se moc nemění, protože biatlonisté se drží v jedné vyjeté stopě.

Fourcade v čele kontroluje náskok kolem 50 vteřin.

Pořadí po první položce: 1. Fourcade, 2. Svendsen  +46,9, 3. Landertinger +1:06,3... 13. Krčmář +1:22,4, 39. Moravec +2:03,8, 45. Václavík +2:12,2.

Moravec zahajuje počínání s malorážkou ve stíhačce nulou.