Reportáž skončila 6. 1. 2018 15:49

SP v biatlonu: stíhací závod mužů na 12,5 kilometru

Závod v německém Oberhofu komentuje Stanislav Kučera.

Sobotní porci biatlonu v Oberhofu završil stíhací závod mužů, děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek dne. Světový pohár v biatlonu pokračuje v Německu v neděli štafetovými závody žen i mužů.

Shrunující zpravodajství o stíhacím závodě mužů si můžete přečíst zde.

Stíhací závod ovládl Fourcade, osmý Krčmář potvrdil zlepšenou formu

přečíst článek
Český biatlonista

Čeští biatlonisté opět zaznamenali umístění v elitní desítce, Krčmář skončil 8. Pro slušné umístění si dojel i Moravec, se třemi chybami dojel 13. Češi se ale opět potýkali s nepřesnou střelbou, čtyři závodnící dohromady posbírali 15 chyb! Moravec naopak potěšil 4. nejrychlejším běžeckým časem.

Stupně vítezů: 1. M. Fourcade (Francie), 2. J. Bö (Norsko) ztráta +6 vteřin, 3. T. Bö (Norsko) +31.

Až mezi posledními dojeli do cíle 52. Jaroslav Soukup a 56.Tomáš Krupčík

Vydařený závod má za sebou Ukrajinec Dmytro Pidruchnyi, který se startovním číslem 10 vystoupal na 5. příčku.

V cíli už jsou také první dva Češi - Michael Krčmář si o příčku polepšil a dojel 8., Ondřej Moravec se o dvě místa propadl a i díky třem trestným kolům dojel 13.

Další příčky okupují Norové, druhý je J. Bö, třetí T. Bö, těsně pod pódiem zůstává Svendsen

Fourcade přijíždí do cíle, v této sezoně se raduje už počtvrté.

Moravec drží 15. pozici

Krčmář běží skvěle, je momentálně sedmý!

Fourcade vede o 11 vteřin před J. Bö, o 23 před T. Bö.

Zbývá pouhý kilometr do cíle dnešního stíhacího závodu mužů.

Soukup pokazil poslední položku, třikrát minul.

Moravec se rovněž posunul, se ztrátou minuty a 48 vteřin je 15.

Krčmář skvěle zastřílel poslední položku a opouští střelnici na 8. místě společně s Italem Hoferem.

Za ním jsou Norové. Druhý J. Bö se ztrátou 16 vteřin, třetí T. Bö a čtvrtý Svendsen.

Poslední střelba! Fourcade bezchybně a míří za prvenstvím.

Krčmář stále sviští po trati na 13. příčce, Moravec uzavírá druhou desítku. Soukup je 33.

Po 9 km: Fourcade má náskok 2 vteřin na Svendsena, 3. T. Bö, 4. bratr J. Bö. Skvěle jede Rus Šipulin, odstartoval sice s číslem 28, už je ale 11.

Pálí Soukup. Český reprezentant je 33. Krupčík třikrát minul a čeká ho 450 metrů navíc.

Moravec poslední ranou minul, Krčmář vybílil všechny terče a je aktuálně 13 se ztrátou minuty a 25 vteřin na vedoucího Francouze. Moravec běží po třetí střelbě na 19. místě.

T. Bö má třetí nulu a trojka se objevuje i u jeho jména v průběžném pořadí. Za ním bratr Tarjei, k radosti publika je 5. domácí Peiffer.

Oba bezchybně a dále běží bok po boku!

Fourcade i Svendsen přijíždějí s utrápenými výrazy na třetí střeleckou položkou, první vestoje.

O dvě místa za Krčmářem běží Moravec, na krajana ztrácí 7 vteřin.

Krčmáře dělí 13 vteřin od 10. místa, momentálně figuruje na 14. příčce.

Fourcade dohnal na 5,8 km Svendsena, T. Bö ztrácí 15 sekund.

Aktuálně je Krčmář 14., Moravec 18., Soukup 38., a Krupčík 49.

Krupčík netrefil poslední ránu, druhá střelecká zastávka se českým reprezentantům nepovedla.

Také Soukup chybuje a míří za krajany na trestné kolo.

Moravec i Krčmář si připsali po jedné chybě a jejich stíhací jízdu brzdí nepřesnosti na střelnici.

Svendsen pálil pomalu, ale opět přesně. Nor dále vede. Za ním běží Fourcade, který zvládl druhou střelbu bez zaváhání. J. Bö musí na trestné kolo, na 3. místě ho střídá bratr Tarjei.

Blíží se druhá střelecká položka, závodníci s malorážkami opět ulehnou do stavů.

Moravec je po 4 km 14., má manko minutu a 14 vteřin.

Krčmář po 4 km stále figuruje v elitní desítce, na 9. místě ztrácí necelou minutu na čelo závodu.

Auf geht’s, auf! Publikum mohutně povzbuzuje všechny závodníky.

J. Bö a Fourcade stíhají vedoucího Svendsena, Nor má náskok 16 vteřin.