Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závod začíná v 8.30, druhé kolo se jede od 11.00.
Závod skončil. Děkujeme za pozornost.
Česká reprezentantka Šárka Strachová končí na devátém místě. Je to její nejhorší výsledek sezony. V celkovém pořadí slalomu je čtvrtá.
Shiffrinová to dokázala. Vítězí i v pátém startu sezony. Přestože kvůli zranění nezískala malý glóbus, rozhodně si zaslouží titul nejlepší slalomářka sezony. Všechny konkurentky zničila také ve finále ve Svatém Mořici. Náskok z prvního kola málem zdvojnásobila a před Zuzulovou vyhrála o dvě sekundy.

Průběžné výsledky

JménoKolo 1.Kolo 2.Výsledek
1Mikaela Shiffrinová (USA)0:51,030:52,931:43,96
2Veronika Velez-Zuzulová (Sloven.)0:52,270:53,721:45,99
3Frida Hansdotterová (Švéd. 0:52,290:53,981:46,27
4Wendy Holdenerová (Švýc.)0:52,030:54,591:46,62
5Michaela Kirchgasserová (Rak.)0:52,660:54,171:46,83
6Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.)0:52,800:54,061:46,86
9Šárka Strachová (ČR)0:53,020:54,381:47,40
Noensová se při pádu zranila a ze sjezdovky ji musejí pomáhat. Na kopci čeká na svůj start poslední slalomářka Mikaela Shiffrinová.
Podobný osud jako Lösethovou potkal také Francouzku Noensovou. Po prvním kole byla druhá a útočila na životní výsledek. Po pádu přes slalomovou tyč však končí s hlavou ve sněhu.
Švýcarka Holdenerová je až třetí a nezaútočí na druhé místo v celkovém pořadí. Porazí však Šárku Strachovou, která tak v sezoně skončí na čtvrtém místě. Holdenerová nezvládla vrchní pasáž a přestože ve spodní části bojovala, ztrátu už nedojela.
Norka Lösethová odjede ze Svatého Mořice hodně zklamaná. Závod měla skvěle rozjetý, ale zhruba uprostřed slalomu druhého kola chybovala a vypadla z branek.
Výborná Zuzulová! Slovenská lyžařka tlačila do lyží a snažila se těsně atakovat každou bránu. Hansdotterovou pokořila o tři desetiny a chce vybojovat druhé místo v celkovém pořadí slalomu.
Hansdotterová slaví. Nejen zisk malého křišťálového glóbu, ale také povedenou druhou jízdu. Švédka se dostala o půl sekundy před Kirchgasserovou a ještě může zaútočit na stupně vítězů.
Petra Vlhová se na přechodu do strmé části přetočila a úplně se zastavila. Vrátila se zpět do slalomu, jenže nabrala obrovskou ztrátu. Průběžně je čtrnáctá.
Kirchgasserová zvedá ruce nad hlavu. Je první. Švédku sesadila o několik setin, ale má jistotu, že skončí nejhůř osmá.
Na kopci čeká nejlepší osmička. Zaútočí někdo na suverénní Američanka Shiffrinovou?
Zato Američanka Stieglerová je trošku zklamaná. Obvykle po každé jízdě rozdává úsměvy, jenže teď měla slalom dobře rozjetý a druhou jízdu pokazila. Zatím je šestá až za Strachovou.
Do čela jde Švédka Pietiläová-Holmnerová. Předvedla stejně rychlou jízdu jako Barthetová a vede o skoro tři desetiny. Na závěr sezony si bývalá elitní slalomářka spravila náladu.
Kanaďanka Gagnonová padá až za Strachovou a stejně tak i Němka Lena Dürrová, která po prvním kole držela výborné jedenácté místo. Druhá jízda už ji ale tolik nevyšla.
Barthetová ječí v cíli nadšením. Porazila Strachovou i Thalmannovou a je první. Francouzka předvedla agresivní a rychlou jízdu. Pořadím bude stoupat.
Česká reprezentantka Byla to rozhodně lepší jízda než před necelými třemi hodinami. Hlavně střední, prudká pasáž se Strachové povedla. Chytila dobrý rytmus a oblouky vyjížděla ukázkově. Naneštěstí rovinaté části české slalomářce znovu nevyšly tak, jak si představovala. Chyběla jí dynamika.
Česká reprezentantka Druhé místo. 17 setin ztráty na Thalmannovou.
Střední pasáž projela lépe, ale stále ztrácí.
Česká reprezentantka Strachová už v úvodu ztrácí 16 setin.
Výborná jízda Carmen Thalmannové z Rakouska! Velmi agresivní jízda možná přinese mladé slalomářce slušný posun. V cíli se raduje: „Ja!“ Teď pojede Strachová.
Němka Geigerová se řadí až na třetí místo. Švédka Swennová Larssonová dokonce zajela v součtu až šestý nejlepší čas a cílový prostor jen naštvaně projela.
Hned vzápětí ji však střídá ve vedení Rakušanka Schildová. Ačkoliv ze slalomu po chybě málem vypadla, dokázala udržovat rovnováhu a nakonec ještě překonat Mielzynskou.
Do vedení jde Mielzynská z Kanady, která druhé kolo zvládla bez chyby. Italku Brignoneovou porazila o čtyři desetiny.
Italka Brignenoevá uhájila náskok z prvního kola a drží se na čele o devět setin. Slalom druhého kola je postavený rytmicky v horní části, nejtěžší brány přicházejí až později. V druhé polovině čeká závodnice několik nepříjemně přesazených bran.
Rakušanka Truppeová zatíná pěst. Costazzaová porazila o víc než sedm desetin a vede.
Costazzaová zahájila časem 54,93. Švédka Wikströmová následně ze slalomu vypadla.
Druhé kolo začíná. První vyrazí na trať Italka Costazzaová, Šárka Strachová pojede jako desátá v pořadí.
První kolo skončilo.
Brigneneová je v cíli dvacátá, Willibaldová nedokončila.
Němka Lena Dürrová předvedla jednu ze svých nejlepších jízd sezony! Za Shiffrinovou zaostala pouze o 1,96 sekund a o tři setiny přeskakuje Strachovou.
Němka Geigerová se zařadila na šestnácté místo o půl sekundy za Strachovou. Rakušanka Grünwaldová vypadla.
Na startu čekají už pouze poslední čtyři slalomářky. Ve finále Světového poháru závodí pouze třicet nejlepší žen sezony.
Truppeová a Costazzaová českou lyžařku neohrozily. Do cíle dorazily s třísekundovou ztrátou. Ačkoliv ve Svatém Mořici svítí sluníčko a na konci března už panuje teplé počasí, trať vypadá perfektně připravená. Neboří se a závodnice startující dřív nemají velkou výhodu.
Slalomářkám dělá potíže přechod do střední a strmější pasáže. Závodnice, které nepatří do užší špičky jako nyní Mielzynská z Kanady nebo Švédka Wikströmová nejedou v ideální stopě a oblouky jsou často hodně „sunuté“. Bohužel podobně se potýkala s tratí také Strachová, průběžně třináctá žena pořadí.
Lepší než Strachová byla poprvé v sezoně také Američanka Stieglerová. Naopak první kolo se tolik nepovedla Rakušance Schildové a Švédce Swennové Larssonové, obě se řadí až na chvost průběžného pořadí.
Italka Curtoniová zahákla tyč mezi lyže a přepadla dopředu. Ve finále Světového poháru končí.
Rakušanka Kirchgasserová se řadí na osmé místo, takže také před Strachovou. Zatím pouze jedna závodnice dokončila slalom v horším čase než česká reprezentantka.
Výborný slalom Niny Lösethové! Ač mladá Norka, která vyhrála podnik v Santa Caterině, vypadla během sezony z elitní sedmičky, nyní útočí na stupně vítězů. Po krásné jízdě je průběžně čtvrtá s vteřinovým odstupem.


Najdete na iDNES.czmobilní verze