Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Druhé kolo začíná ve 20.45.
Vedení ve slalomu Světovém poháru drží dnes třetí Frida Hansdotterová. Strachová najela dvacet bodů a na druhé pozici ztrácí 74 bodů. Třetí je Zuzulová, která nyní křepčí radostí.
Ztrácela, ztrácela, ale vítězství neztratila. Veronika Velez-Zuzulová po třech letech vyhrává závod Světového poháru. Ve spodní pasáži byla pomalejší než Strachová, ale udržela náskok tři desetin z prvního kola. Strachová končí podruhé za sebou na druhém místě.
Na startu je poslední závodnice Velez-Zuzulová ze Slovenska. Do druhé jízdy si vede náskok 84 setin na Strachovou.

Průběžné výsledky

JménoKolo 1.Kolo 2.Výsledek
1Veronika Velez-Zuzulová (Sloven.)0:52,150:54,431:46,58
2Šárka Strachová (ČR)0:52,990:53,901:46,89
3Frida Hansdotterová (Švéd.)0:53,470:54,161:47,63
4Wendy Holdenerová (Švýc.)0:52,690:55,021:47,71
5Nina Lösethová (Nor.)0:53,230:54,631:47,86
6Petra Vlhová (Sloven.)0:54,190:53,811:48,00
34Martina Dubovská (ČR)0:55,990:55,99
57Gabriela Capová (ČR)1:00,081:00,08
Strachová poráží Holdenerovou! Švýcarka chybovala, nejela čistě a často vypadávala z rytmu. Zajela až dvanáctou nejlepší jízdu kola a je průběžně třetí za Strachovou a Hansdotterovou.
Česká reprezentantka Nádherná jízda! Možná nejlepší v sezoně. Strachová projela druhé kole čistě, bez jediné chybičky. Krásně krojila oblouky a je první s obrovským náskokem 74 setin na Hansdotterovou. V cíli se usmívá a mává divákům. Teď bude čekat.
Česká reprezentantka Šárka Strachová jede výborně!
Spokojená je i Lösethová. Neporazila Hansdotterovou, ale je zatím druhá. Zaostala o 23 setin. Teď Šárka Strachová!
Další Švédka Swennová-Larssonová nestačila pouze na favorikty Hansdotterovou a Vlhovou. V závěru zvládla ustát hluboký záklon a dojela se ztrátou 45 setin. Raduje se, bude to pro ni nejlepší výsledek sezony. Skončí nejhůř sedmá.
Do vedení jde obhájkyně loňského vítězství Frida Hansdotterová. Nebyla rychlejší než Vlhová, ale v součtu s prvním kolem ji předčila o 37 setin. Švédka zvedá ruce nad hlavu a slaví.
Vlhová stále vede. Švýcarka Gisinová ji vůbec neohrozila. Od prvních bran v obloucích sunula lyže, neprojížděla branky čistě a padá na průběžné čtvrté místo.
Kirchgasserová se drží za hlavu. Po třetině branek zavlékla tyč mezi lyže a musela skončit. Smutný konec pro poslední domácí slalomářku.
Na svoji jízdu čeká osm nejlepších závodnic z prvního kola. Jako první pojede poslední Rakušanka na startu Michaela Kirchgasserová.
Vlhová se usmívá na stupínku pro vedoucí závodnici. Noensová útočila, bojovala o první místo, ale nakonec v závěrečné pasáži ztratila víc než dvě desetiny. Je průběžně druhá.
Kanada má dnes smůlu. Po Mielzynské vypadla brzy také Gagnonová. Vlhová už je v desítce.
Báječná Petra Vlhová! V prvním kole měla smůlu, že jela s číslem 14 na rozbité trati. Teď nesněží a stopa drží. Je z toho jasně nejlepší čas druhého kola a vedení o 61 setin. To je útok nejen na první desítku, ale mnohem výš.
Jedno malé zaváhání, jinak až nečekaně rychlá. Italka Curtoniová agresivním pojetím a čistými oblouky na hranách sjela druhou nejrychlejší jízdu druhého kola a vede o 65 setin.
Povedený závěr a vedení. Švédka Emelie Wikströmová je šťastná. Spodní pasáž projela lépe než Barthetová a porazila ji v součtu skoro o půl sekundy.
Rakušanka Berndette Schildová se propadne pořadím. Jedna z branek ji vystřelila do záklonu, který ustála jen za cenu zpomalení. Ztratila osm desetin a je až sedmá.
Costazzaová z Itálie prolétla perfektně závěrečné branky a ztrátu z předchozího průběhu stáhla na sedm setin. Na Barthetovou to však nestačilo, a tak je zatím druhá.
Na kopci už zbývá pouze nejlepších patnáct závodnic. Pořadím se chce výrazně posunout Petra Vlhová, která skončila v prvním kole jedenáctá.
Rychlý konec Kanaďanky Mielzynské. Zavlékla špičku v dvojbrance a je mimo hru.
Barthetová stále vede. Nesesadila ji ani Američanka Stieglerová, která v polovině v záklonu málem vystřelila z oblouku mimo slalom. Zpomalila a je až třetí.
Švédská slalomářka Pietiläová-Holmnerová předvedla další ze série mizerných výkonů. Letos nemá formu a nyní se ještě propadne pořadím. Je průběžně sedmá.
Rakušanka Grünwaldová po hlavě sletěla do sněhu. Zavlékla tyč, lyže ji vystřelily do vzduchu a domácí slalomářka za vystrašených zvuků publika skončila ležet o pár metrů níž. Zdravotně však bude pravděpodobně v pořádku.
Dürrová hned musí stupínek pro nejlepší slalomářku vyklidit. Střídá ji tam Francouzka Barthetová, která dojela s náskokem 24 setin.
Novou vedoucí závodnicí je Lena Dürová z Německa. Udržela dobrou stopu a předčila Chableovou o čtyři setiny. Na startu přitom začínala s téměř vteřinovým náskokem.
Mladá Američanka Lapanjová zajela druhý nejhorší čas druhého kola, přesto se široce usmívá. V prvním startu ve Světovém poháru vybojuje první body. Zatím je sedmá. Stále vede Chableová.
Francouzka Bariozová chybovala v přesazených branách a dojela až na pátém místě. Celkem zaostala za vedoucí Švýcarkou o víc než sedm desetin.
Také její krajanka Geigerová nepředčila vedoucí Chableovou. Z půlsekundového náskoku vyrobila ve druhém kole půlsekundovou ztrátu. Je průběžně třetí.
Bojovná jízda, ale nestačila o šest setin. Maren Wieslerová z Německa hodně riskovala, branky najížděla s minimální odstupem a některá trefila přímo botou. Nakonec končí těsně druhá.
Američanka Moltzanová, náhradnice za zraněnou hvězdu Shiffrinovou, několikrát vypadla z rytmu a po dobré vrchní pasáži ztratila veškerý svůj náskok. Dojela čtvrtá s velkou ztrátou.
Fanoušci podporovali domácí Rakušanku Bremovou, specialistku na obří slalom, co to šlo, ale moc čas nestlačili. Bremová je poslední, čtvrtá se ztrátou sekundy a sedmi desetin.
Zkušená Manuela Mölggová za ní zaostala o víc než půl sekundy. Na rytmické trati ji chybí dynamika, která zdobí mladé závodnice jako dosud vedoucí Charlotte Chableovou.
Švýcarka Chableová ukázala sílu. V Santa Caterině útočila na stupně vítězů, teď to tak dobré nebude, přesto může být s druhou jízdou spokojená. Hasegawovou porazila o sekundu a půl.
Japonka se v cíli upřímně raduje, potřetí v sezoně dosáhne na body. Teď si musí počkat, kolik jich bude. Zajela čas 55,74.
Druhé kolo právě začalo. Jako první vyráží na trať Emi Hasegawová z Japonska.
Dobrá zpráva pro slalomářky: přestalo sněžit. Sjezdovka je však stále řádně rozměklá a její stav se bude rychle zhoršovat s přibývajícími jízdami. Trať druhého kola stavěl Romain Velez, manžel vedoucí závodnice Veroniky Velez-Zuzulové. Využije Slovenka tuto výhodu a dosáhne na první triumf sezony?
První kolo skončilo. Druhé začne ve 20.45.
Česká reprezentantka Gabriela Capová dorazila do cíle. Už tento samotný fakt se dá považovat za úspěch. Na 56. místě zaostala o skoro osm sekund a z cílového koridoru rychle ujela pryč.

Další on-line reporáže

Diskuse


J82i28ř33í J47e39d87l34i26č61k17a 9422348796893: dobře (20:17)




Najdete na iDNES.cz



mobilní verze