Průběh prvního a druhého kola SP v Levi

Obrovský úspěch si připsala mladá Švýcarka Meillardová. Osmnáctiletá závodnice se až s číslem 40 dokázala probojovat do druhého kola, když porazila Strachovou i Zuzulovou. Do druhé jízdy startovala jako 26. v pořadí. Navzdory tomu, že postavení z prvního kola nedokázala obhájit, šestá příčka je pro Meillardovou životním úspěchem.

Česká reprezentantka

Česká slalomářka nedokázala vylepšit svůj nejlepší výkon ze sezony 2004, kdy dojela šestá. Avšak stále je teprve začátek slalomářské sezony. Strachová dnes postrádala větší agresivitu a risk v jednotlivých pasážích trati.

50Gabriela Capová (ČR)DNFDNF

Slovensko slaví! Mladá naděje Petra Vlhová v úvodním slalomu Světového poháru v Levi končí na bronzové pozici. Těsně za ní na neoblíbeném čtvrtém místě dojela Veronika Velez Zuzulová.

Shiffrinová s náskokem 67 vteřin vyhrává dnešní závod před Holdenerovou a Petrou Vlhovu ze Slovenska. Šárka Strachová končí na sedmém místě.

A na trati už je suverénka prvního kola Mikaela Shiffrinová.

A obhájkyně malého křišťálového glóbu končí Hansdotterová ve strmé části nebyla pozorná, zavlékla lyži a končí.

I Holdenerová ze Švýcarska odpovídá. Na třech mezičasech dokázala svůj náskok navyšovat, na tom čtvrtém ztrácela, ale v cíli přeskakuje Vlhovou a je aktuálně vedoucí závodnicí!

A Slovensko aktuálně na prvních dvou místech. Vlhová zvládla závěrečnou rovinu výborně, dokázala zde zrychlit a přeskočit svou kolegyni z reprezentace Zuzulovou.

A nyní další slovenská naděje Petra Vlhová.

Mladá Švýcarka Meillardová na třetím místě! Obrovský úspěch pro lyžařku, která startovala s číslem 40. Rozhodně nejlepší výkon její kariéry.

A máme nového lídra.  Slovenská zkušená slalomářka, která v minulé sezoně skončila v celkovém pořadí slalomu na druhém místě, si svou jízdu pohlídala a v cíli je zatím první!

Veronika Velez Zuzulová na trati a zatím je to výborná agresivní jízda, která by Slovenku mohla vynést do čela závodu.

S nejtěžší pasáži trati si Strachová poradila, neriskovala a v cíli končí aktuálně na druhém místě!

Na prvním mezičase její náskok klesá.

A nyní Šárka Strachová!

Velmi agresivní jízda v podání Thalmannové. V úvodní pasáži, kde se slalomářky perou s rychlosti, neztratila drahocené setiny. Průdká dolní pasáž v jejím podání nebyla povedená, Rakušanka končí na čtvrtém místě.

Na trati nyní Rakušanka Thalmannová. Po ní odstartuje Šárka Strachová.

Naposledy Norka v Levi skončila na pátém místě. Dnes pravděpodobně tuto pozici neobhájí. za svou kolegyní zaostala o 35 setin. Ještě pojede osm závodnic a mezi nimi i Šárka Strachová.

Na trati je Nina Lösethová

A druhá Švédka Larssonová se ve vlásence nestihla vejít do branky. Ještě bojovala a chtěla se vrátit zpět do branky, nakonec si vše rozmyslela a v závod nedokončila.

I Hollmerová v druhém kole ztrácí, v cíli u jejího jména svítí manko 60 setin na vedoucí Skjoeldovou.

Ani zkušená Rakušanka Kirchgasserová Norku nepřokoná. V jeden moment to vypadalo, že neprojede brankou. Kirchgasserová taktizovala, za co byla odměněna momentálně pátou příčkou.

Pořadí se ná zatím přelévá pouze na druhé a třetí pozici. Skjoeldová zajela opravdu výbornou jízdu a vypadá to, že z vedoucí pozici ji může sesadit pouze někdo z nejlepší desítky.

Nejstarší závodnice ve startovním poli Manuela Moelggová náročnou trať zvládla výborně a vměstnala se mezi vedoucí Norku a Rakušanku na druhé místo.

Prvních patnáct závodnic je v cíli. Vede Norka Skjoeldová před Rakušankou Trupperovou a Resi Stieglerovou.

S velkým náskokem 87 setin protla cílí Norka Skjoeldová. Za bezchybnou jízdu je odměněna prvním místěm.

Horní polovina dnes rozhodovat pravděpodobně nebude. Branky jsou přesazeny až v poslední prudké části trati, kde postupně slalomářky vytvářejí jednu chybu za druhou. Nyní kanadská zavodnice Gagnonová ztrácí 40 setin na vedoucí Trupperovou.

Ani Italka Cutoniová nesezazuje Rakušanku z vedoucí příčky. Na trati Cutoniová vytvořila několik chyb a je až pátá.

Marina Wallnerová byla sice rychlá na rovině, při součtu časů to však pro Němku znamená čtvrtou pozici.

Čas Kathariny Trupperové odolává i veteránce Resi Stieglerové, která se řadí těsně za ní.

Francouzska Barthetová cílí projela jako aktuálně druhá. Spokojená však rozhodně není, o čem svědčí i zahození hůlky v cílovém prostoru.

A podobnou chybu jako Alopinová dělá i Švýcarka Koppová, která na jednom z umělých hrbů téměř zastavila. V cíli končí na aktuálně třetím místě.

Ruska Alopinová podjela branku v horní pasáži a v cíli zrácí téměř sekundu na Kanaďanku.

První výsledný čas Mielzynskiová stanovuje na hodnotu 1:56,11. Trať je velmi podobné té z prvního kola

Druhé kolo právě začalo. Na svahu je nyní Kanaďanka Mielzynskiová, třicátá po prvním kole.

Druhé kolo začne za několik minut. Šárka Strachová do něj vstoupí jako 24. v pořadí.

Finské Levi nepatří mezi oblíbené resorty Šárky Strachové. Česká reprezentantka zde skončila nejlépe na dělené šesté pozici v roce 2004. V sezonách 2011 a 2014 skončila sedmá. K podobnému výsledku má nakročeno i dnes. Na vedoucí Shiffrinovou ztrácí vteřinu a 58 setin.

První kolo skončilo. To druhé, do něhož jde Šárka Strachová ze sedmé příčky, začíná ve 13 hodin.