Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závod začíná v 10.30, druhé kolo se jede od 13.30.
Česká reprezentantka Šárka Strachová tak nevylepšila postavení z prvního kola a končí závod v Jasné jako osmá. Body za 26. místo bere také Martina Dubovská.
Shiffrinová, 20letá superstar ženského slalomu, vítězí počtvrté ze čtyř letošních startů. A znovu drtivě! Druhou Holdenerovou zdolala o 2,36 sekund. Američanka závodí ve vlastní lize.
Američanka ještě navyšuje svůj náskok!

Průběžné výsledky

JménoKolo 1.Kolo 2.Výsledek
1Wendy Holdenerová (Švýc.)0:59,920:58,041:57,96
2Veronika Velez Zuzulová (Sloven.)0:59,710:58,661:58,37
3Michaela Kirchgasserová (Rak.)1:00,640:58,071:58,71
4Nastasia Noensová (Fr.)1:00,180:58,651:58,83
5Marie-Michele Gagnonová (Kan.)1:00,100:58,851:58,95
6Nina Lösethová (Nor.)1:00,060:58,901:58,96
7Šárka Strachová (ČR)1:00,300:58,771:59,07
25Martina Dubovská (ČR)1:03,001:00,022:03,02
Shiffrinová by musela zřejmě vypadnout, aby dnes nevyhrála. Na Holdenerovou měla náskok 1,88 sekund.
Na svahu se zhoršila viditelnost, Zuzulová se však se slalomem poprala lépe než Vlhová. Bude na stupních vítězů! Za Holdenerovou zaostala o čtyři desetiny a slaví s fanoušky průběžné druhé místo.
To bude Vlhovou mrzet! Několikrát úplně vypadla z rytmu. Jednou musela skoro zastavit. Nabrala velkou ztrátu a je až sedmá za Strachovou. Mladá Slovenka byla na domácím svahu přemotivovaná.
Wendy Holdenerová se pustila do branek dravě, s maximálním rizikem. Několikrát málem vypadla z oblouku, ale nakonec je šťastná. Kirchgasserovou pokořila o 75 setin a útočí na stupně vítězů! Jak odpoví Slovenky?
Lösethová bude zklamaná. Byla to až jedenáctá nejlepší jízda kola a průběžné čtvrté místo. Pouze o setinu za Gagnonovou! Norka ztrácela svůj náskok po celou dobu druhého kola.
Pět nejlepších na kopci. První pojede Norka Lösethová.
Před českou lyžařkou skončí také Kanaďanka Gagnonová. Zajela dvě solidní jízdy a je průběžně třetí o 24 setin za Kirchgasserovou.
Francouzka Noensová jela agresivně, tlačila do lyží a snažila se oblouky uspíšit. Byla rychlejší než Strachová, ale na Kirchgasserovou to nestačilo. Ztratila 14 setin.
Česká reprezentantka Ale spodní pasáž se ji povedla! Nakonec dohromady zaostala za Kirchgasserovou jen o 36 setin a je druhá, ale stupně vítězů z toho nebudou. Prudší vrchní pasáž se ji nepovedla, nebyla v ní dostatečně výbušná. Možná ji po zranění chyběla síla.
A dál ztrácí. Na druhém mezičase je to už šest desetin. To není vydařený závod.
Strachová ztrácí desetinu na prvním mezičase.
Na Kirchgasserovou najela v prvním kole 34 setin. Bude ji náskok stačit?
Česká reprezentantka Nyní už je na startu osmá po prvním kole Šárka Strachová!
Vypadla také Rakušanka Thalmannová. Fanouškům tak mává ze stupínku pro vedoucí závodnici spokojená Kirchgasserová, která předvedla jednu ze svých nejlepších jízd sezony.
Není to švédský den. Ani jedna možná nebude v top ten. Swennová-Larssonová po čtvrtině svahu skončila hlavou ve sněhu. Zařízla se jí lyže a letěla v kotrmelci dolů.
Ne, Švédka Pietläová-Holmnerová v této sezoně nemá na první desítku. Její jízda nebyla úplně hrozná, ale stačí pouze na čtvrté místo. Jako by ji chyběla výbušnost a síla v obloucích.
To Kirchgasserová vyrazila do branek stylem: Všechno, nebo nic! Je z toho skvělý čas a jasné vedení. Nejlepší slalomářku sezony zdolala v součtu o víc než sekundu. To je pěkný skalp.
Nebyla to ideální jízda. Od Hansodotterová čekáme víc. Přesto se v součtu dostala o 27 setin před Costazzaovou. Švédka, která si může zajistit malý křišťálový glóbus, nechtěla vypadnout a odjela v Jasné hodně zadržený závod.
Teď už jsou však na svahu pouze opravdu dobré slalomářky. Costazzaová pumpuje rukou a bouřlivě slaví svou druhou jízdu. Jde do vedení o půl sekundy. Teď startuje Frida Hansdotterová, až třináctá po prvním kole!
Rakušanka Schildová střídá Japonku na prvním místě. Může být na sebe pyšná, druhá kola ji letos příliš nevycházela, ale teď podala soustředěný výkon a vybojuje umístění v elitní patnáctce.
Dürrová pokazila druhou jízdu. Horší už byla pouze Rakušanka Bremová. Několik menších chyb se sečetlo a německá slalomářka padá až na desáté místo. Na kopci zbývá už jen 15 nejlepších.
Curtoniová určitě chtěla v Jasné útočit na první desítku, ale obě kola se jí moc nepovedly. Hlavně ve spodní pasáži chybovala a za Hasegawaovou zaostala o víc než půl sekundy. Přesto je zatím druhá.
Náskok z prvního kola promarnila i mladá Norka Skjöldová. Dostala se na čtvrté místo před Brignonovou a také se raduje.
Ani Italka Brignonová není skvělou slalomářkou. Na jejím oblouku to bylo vidět. Mezi zavřenými brankami nemá takový rozsah jako specialistky, například Hasegawaová. Přesto má body a je spokojená. Zatím její čas stačí na čtvrté místo.
Ferková na šikovnou Japonku nestačila. Slovinská slalomářka je po šesté nejlepší jízdě druhého kola průběžně třetí. Plné tribuny ji bouřlivě zdraví.
Japonka Hasegawaová překvapila. Předvedla pěknou techniku i riskantní přístup. Tyče atakovala těsně u země a přestože jednou málem oblouk neustála a musela zpomalit, je nyní první o šest desetin. V cíli radostně skotačí. Může to být její nejlepší výsledek sezony.
Je to našlapaná. Chableová nebyla horší o víc než půl sekundy, přesto je až šestá za Stieglerovou. Mladá Švýcarka čekala v závodě určitě víc.
Barthetová z Francie bude také nespokojená. Ještě v polovině sjezdovky vedla, nakonec je až čtvrtá. Přestože zaostala pouze o tři desetiny! V cíli naštvaně rozhazuje rukama.
Němka Geigerová po pár brankách ze slalomu vypadla. Rakušanka Eva-Maria Bremová, specialistka na obří slalom, nezvládla techniku ideálně. Nabrala víc než sekundu a půl ztráty a je až šestá.
Ještě chvíli určitě. Wikströmová ze Švédska byla pomalejší. Styl neměla vybroušený, branky atakovala poměrně daleko od tyče a najela si pár decimetrů navíc.
Do vedení jde Rakušanka Grünwaldová, která Feierabendovou zdolala v součtu o víc než dvě desetiny. Jak dlouho na pódiu pro nejlepší závodnici vydrží? .
Feierabendovou nesesadila ani Američanka Stieglerová. Slalomářka, která patřila do širší špičky do Světového poháru, dnes získá pouze pár bodů. Stejně se však v cíli šíleně raduje a zdraví fanoušky. Tak jako každý závod.
Další na startu Denise Feierabendová to potvrdila: Dubovská si hlavně chtěla sjet pro body. Švýcarka zajela riskantnější jízdu a vede o 1,42 sekund.
Druhé kolo není tak složitě postavené. Dubovská se v cíli směje. Slalom sjela možná trochu na jistotu - teď už ale ví, že podruhé v sezoně získá body do Světového poháru.
Má výhodu upravené trati. Do prvního kola nastupovala s vysokým číslem 47. Přesto se dostala do druhé jízdy a teď může předvést naplno, co umí.
Česká reprezentantka Druhé kolo právě začalo. První jede Češka Martina Dubovská, třicátá po prvním kole!


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze