Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Soupeř Tysona vzdal po 2. kole

21 2000
A U B U R N H I L L S - Bývalý mistr světa v boxerské supertěžké kategorii Mike Tyson z USA zvítězil v zápase proti Polákovi Andrzeji Golotovi poté, co jeho soupeř nenastoupil do třetího kola. Utkání v michiganské hale Palace of Auburn Hills skončilo neobvyklým způsobem, neboť Golota strčil do rozhodčího a odmítl pokračovat. "Omlouvám se svým fanouškům," řekl později poražený a na vysvětlenou pouze dodal, že "box je těžký sport".

Golota svým činem překvapil vlastního sekundanta Ala Certa, jenž na něj marně křičel a snažil se mu do úst vložit chránič zubů. Polák v přestávce po druhém kole nejprve ringovému rozhodčímu Franku Garzovi oznámil, že končí, a když byl sudím vykázán do svého rohu, neboť minuta na odpočinek nevypršela, strčil do něj. Tím pro něj zápas, domluvený na deset kol, skončil.

V prvním kole byl evropský rohovník knokautován, ale okamžitě se zvedl a nevypadal nijak otřesený. V dalším průběhu zápasu byl viditelně pomalejší než Tyson a stahoval se do krytu, přestál však údery svého soka bez úhony.

Čtyřiatřicetiletý vítěz upravil svou osobní bilanci v profiringu na 49:3, jeho o dva roky mladší soupeř si pohoršil na 36:5. Do šatny ho ovšem doprovodilo mohutné bučení diváků, jichž se v hledišti sešlo 16.228, a několik z nich na Golotu hodilo krabice s praženou kukuřicí. Za zápas inkasuje 2,2 miliónu dolarů, zatímco Tysonovi připadne deset miliónů.

Druhé a zároveň i poslední kolo boxerského souboje Tyson (vlevo) versus Golota.

Autor:


Témata: Mike Tyson, Zuby
Najdete na iDNES.czmobilní verze