Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Směr sever. Koukalová se chystá na sezonu křišťálové obhajoby

ČAS KOLEČKOVÝCH LYŽÍ SKONČIL. Tak závodila Gabriela Koukalová v létě. Nyní přichází na řadu „opravdové“ závodění. | foto: Petr Slavík, Český biatlon

8 2016
Po dlouhých týdnech na sněhu ledovce Dachstein se v pondělním poledni vypravila s dalšími reprezentanty na sever, na soustředění ve finském Vuokatti. Zbývají už jen tři týdny. Pak biatlonistka Gabriela Koukalová vjede do sezony, v níž bude obhájkyní velkého křišťálového glóbu.

Letní a podzimní čas horského kola a kolečkových lyží pro ni definitivně skončil. Nastává čas biatlonu.

Předolympijská sezona může být pro českou reprezentaci i časem experimentů. Šéftrenér Ondřej Rybář s nimi přišel už v letní přípravě. Ale Gabriela Koukalová si je nevyzkoušela natolik, jak by si možná přál.

„Byla to v mém případě jedna velká improvizace, protože jsem v létě nebyla zdravotně způsobilá tak, jak bych si přála,“ vypráví.

Trenéři se snažili také o zrychlení střelby, ale po rozpačitých výkonech na střelnici se Koukalová raději navracela ke své „rozvážnější“ strategii položek.

A co se týče běhu... „Nemyslím si, že bych momentálně byla výrazně pomalejší než loni,“ říká. „Spíš až odjedeme v sezoně víc závodů, může být poznat, kdo má větší objem najetých kilometrů z léta a kdo z toho může těžit.“

Gabriela Koukalová spokojená se stylovou obuví.
Gabriela Koukalová při tréninku na novou sezonu.
Gabriela Koukalová.

Experimentům v předolympijském roce se nebrání. „Hodně dám na to, co Ondra Rybář vymyslí, protože závodník někdy tu sebereflexi nemá,“ připomíná. Nicméně zároveň dodává: „Systém, co jsme měli doposud, mi vyhovoval a dlouhá léta fungoval. Ráda bych ho přenesla i do mých posledních dvou sezon.“

Takový je totiž plán: olympiáda v Koreji 2018 a dost.

Pak rodina, mateřství, jiný život, jiné výzvy. Návrat k biatlonu po porodu se v současnosti jeví Gabriele Koukalové jako nereálný.

Čeští biatlonisté a biatlonistky před odletem do  do Vuokatti.

Z KOLA NA LYŽE. Symbolický snímek české reprezentace na pražském letišti před odletem na sníh do Vuokatti. S koly si sice zapózovali, ale už je nechali doma...

Ale to je ještě daleko. Sedmadvacátého listopadu začne v Östersundu biatlonová zima 2016/2017, která vyvrcholí mistrovstvím světa v Hochfilzenu a pohárovým finále v Oslu.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze