Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nárok Strachové ve sporu s otcem je promlčený, potvrdil odvolací soud

Petr Záhrobský, otec a bývalý trenér Šárky Strachové | foto: David PortMF DNES

28 2016
Petr Záhrobský nemusí platit statisícové částky, které po něm požadovali právníci jeho dcery Šárky Strachové, potvrdil odvolací soud původní rozsudek. Podle něho je nárok lyžařky promlčený. Soudní náklady mají podle nového rozhodnutí hradit obě strany.

Spor se týkal tři částek ve výši zhruba 20 tisíc amerických dolarů, 15 tisíc kanadských dolarů a 7,5 tisíce švýcarských franků. Peníze pocházejí z odměn Šárky Strachové, které si měl její otec podle obžaloby neoprávněně přisvojit.

Odvolací soud ve čtvrtek potvrdil původní rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 6, podle kterého Strachová žalobu podala pozdě, a proto je nárok promlčený. Soudní náklady však musejí hradit obě strany. Záhrobský si vyslechl rozhodnutí mlčky.

Před rokem skončilo v podobném případu také trestní stíhání trenéra Petra Záhrobského za zpronevěru 10 milionů korun. Strachová totiž nevydala se stíháním policie souhlas a její otec nakonec stáhl své dřívější prohlášení, podle nějž si přál projednat obžalobu v hlavním líčení i přes hrozbu vězení.

Někdejší trenér se v minulosti u soudu hájil tím, že odměny za vyhrané závody i částky od sponzora patřily na základě ústní dohody rodinnému týmu Záhrobských. Peníze prý využíval na zajištění sportovní přípravy. Dcera proti této ústní dohodě podle něj začala protestovat až poté, co tým z vlastní vůle opustila.

Majitelka kompletní medailové sbírky z mistrovství světa a bronzová olympijská medailistka z Vancouveru Strachová se s otcem rozešla ve zlém v roce 2009. Od jara 2010 ji trénoval Pavel Šťastný, ale nedařilo se jí. O dva roky později angažovala Rakušana Klause Mayrhofera. V roce 2012 jí lékaři odoperovali nezhoubný nádor na mozku, poté se dostala rychle zpět do formy a znovu se vypracovala mezi špičku.

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze