Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souboj hvězd biatlonu pro domácí, Češi ovládli závod IBU Roller Cupu

Evropský pohár v biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

30 2010
Pokud na víkendový druhý podnik letošního druhého ročníku IBU Roller Cupu, evropského poháru v biatlonu na kolečkových bruslích, novoměstští pořadatelé zvali jako na "souboj hvězd světového biatlonu, olympijských medailistů a mistrů světa proti kompletnímu českému týmu", pak museli být příchozí fanoušci spokojeni.

Domácí biatlonová reprezentace totiž v sobotu zcela jasným způsobem ovládla sprint mužů na 12,5 km a na medailové příčky překvapivě vystoupala také v závodě žen na 10 kilometrů.

Mezi muži dokonce Češi na stupně vítězů zahraniční závodníky vůbec nepustili. Zvítězil Michal Šlesingr před Lukášem Kristejnem a Ondřejem Moravcem.

Až čtvrtý doběhl první z favorizovaných Rakušanů Fridrich Pinter, dvojnásobný medailista z olympijských her ve Vancouveru Christoph Sumann byl až šestý.

Největší hvězda domácího výběru, Šlesingr, si dokonce mohla dovolit dvě chyby při střelbě vestoje.

"Závodil jsem po dlouhé době, a tak ještě nemám správné návyky. Před stojkou jsem se zaposlouchal do slov komentátora na stadionu a nesoustředil jsem se, jak jsem měl," zpytoval svědomí dvojnásobný medailista ze světových šampionátů.

Překvapením závodu se stal Lukáš Kristejn. Loni se stal juniorským mistrem světa v letním biatlonu, ale zimní sezonu spíše promarodil.

Svůj první závod mezi dospělými však zvládl na jedničku. "Přechod mezi muže byl pro mě těžký. Kvůli častým nemocem během zimy jsem neměl základ a dlouho jsem se trápil. Teď už jsem si ale na velké tréninkové dávky zvykl a jsem v pohodě," říkal spokojeným hlasem závodník z Letohradu.

Závod žen vyhrála Polka Agniezska Cylová před Tinou Bachmannovou z Německa. K velké radosti českých příznivců doběhla na třetím místě Gabriela Soukalová.

"Přála jsem si skončit v první desítce, takže se třetím místem jsem opravdu spokojená. Navíc se mi po dlouhé době podařilo v Novém Městě slušně zastřílet. Nebylo to pět, šest trestných kol jako obvykle, ale jen dvě," uvedla Soukalová.

Ta ve včerejším dopoledním stíhacím závodě žen na 10 kilometrů dokončila jako čtvrtá, mezi muži se na 12,5 km dlouhé trati před český trojlístek Šlesingr, Kristejn, Moravec probojoval Rakušan Friedrich Pinter.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze