Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sokolům chlad nevadí, déšť by jim ublížil

30 2000
P r a h a - Trávník na pražském Stadionu Evžena Rošického už dostal od středy pořádně zabrat, nejtěžší nápor však musí snést od pátečního rána. Secvičování skladeb účastníků XIII. všesokolského sletu je v plném proudu, první hromadné vystoupení je na programu v pátek od 15 hodin. Cvičenci plní plochu stadionu od středy, kdy se z celé republiky ve velkém přesouvali do Prahy. Úvodní den zabraly zkoušky devět hodin, včera už dvanáct a v dnešním plánu se počítá už se sedmnácti hodinami. To je slušná porce. "Ženy ze skladby Bolero cvičily ve středu do jedenácti večer a ráno v šest už tu byly znovu. Ty snad ani nespaly," řekla Jitka Rosenbaumová z režijní komise sletu.

Ačkoli včera panovalo chladné počasí a mírně foukalo, nadšeným sportovcům to nevadilo. Třeba v ženské skladbě Praporce mnohé cvičenkyně vystupovaly jen v krátkých šortkách. "Jen aby to počasí vydrželo," přála si Rosenbaumová. "Důležité je, aby nepršelo. Rozhodně by nás nepotěšilo ani velké vedro."

Na Rošického stadionu pobíhaly desítky montérů a řemeslníků, kteří finišovali s úpravami na tribunách i v zákulisí. Ozvučení však fungovalo dobře, hlasité pokyny z náčelnického můstku bylo slyšet i pod strahovským kopcem. "Všechno běží, jak má, netrápí nás žádné problémy," ujistila Rosenbaumová.

"Ale klidně bychom využili půlku vedlejšího Masarykova stadionu, někdy je obtížné tolik cvičenců vměstnat do plánovaného prostoru." Organizátoři sletu tvrdí, že se oživil zájem diváků. Na tři hromadná představení, dvě páteční a jedno nedělní, už údajně prodali polovinu vstupenek, tedy kolem třiceti tisíc kusů.

MLadí Sokolové si nacvičili skladbu s tyčkami

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze