Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sokolovský přijede domů jako soupeř z Opavy. Těším se, říká

Ladislav Sokolovský ještě v nymburském dresu | foto: Radek Kalhous, MAFRA

30 2014
S Opavou, jejíž barvy momentálně hájí, vyrazí na tři sta kilometrů dlouhou cestu. A přece si Ladislav Sokolovský v jejím cíli bude připadat jako doma. Opavského kapitána čeká semifinálová série Mattoni NBL proti Nymburku, tedy klubu, ve kterém strávil nejlepší roky kariéry.

"Vím, že ohlas nymburských fanoušků na postup Opavy do semifinále byl pozitivní, takže se do Nymburka těším. Vlastně mám teď dva domovy," přiznává jedenáctinásobný český šampion.

Od nymburského týmu se očekává další mistrovská jízda za titulem, což vy dobře znáte, ale tentokrát budete sát na druhé straně. Jaké to bude?
Úplně v pohodě. My v Opavě už jsme svůj cíl překonali a teď můžeme hrát relativně v klidu. Nemáme co ztratit a tíha bude ležet spíš na straně Nymburka. Stejně jako každý rok.

Semifinále Mattoni NBL

1. zápas
30. 4. 18.00 Nymburk - Opava

2. zápas
sobota 3. 5. 18.00 Opava - Nymburk

3. zápas
středa 7. 5. 20.00 Nymburk - Opava

Příp. 4. zápas
sobota 10. 5. 18.00 Opava - Nymburk

Příp. 5. zápas
středa 14. 5. 18.00 Nymburk - Opava

Můžete toho nějak využít?
Určitě si semifinále chceme užít, ale to neznamená, že zápasy nějak odflákneme. Rozhodně zkusíme potrápit Nymburk hned v prvním utkání.

Kolik sil vám vzalo těžké čtvrtfinále s Děčínem?
Jsme na tom dobře. Čtvrtfinále bylo těžké, hodně jsme se vydali, ale jsme kvalitně vedený tým, takže máme z čeho brát. Tři dny jsme měli od basketu úplný klid a načerpali jsme síly. Říká se, že když se týmu daří, fyzička se hledá mnohem snadněji, takže v tomto ohledu rozhodně nebudeme mít problém.

Když jste z Nymburka před rokem a půl odcházel, klub vám přislíbil práci po skončení aktivní kariéry. Ale co když teď svého budoucího zaměstnavatele potrápíte až moc? Nebude vás to stát místo?
(usměje se) Toho se nebojím. Myslím, že ta nabídka stále platí. I kdybychom vyhráli, nebude to mít vliv.

A kdy tedy Ladislav Sokolovský nastoupí do Nymburka jako trenér mládeže?
Zrovna nedávno proběhlo z nymburské strany nějaké oťukávání směrem k příští sezoně, ale já bych chtěl ještě rok hrát.Najdete na iDNES.czmobilní verze