Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skvělý start! Ale venku nás čeká jiné utkání, tuší basketbalistky Hradce

Basketbalistky Hradce Králové naslouchají při oddechovém čase své trenérce Romaně Ptáčkové. | foto: ČBF / Pavel Netolička

10 2015
K potřebnému optimismu ještě před začátkem série si basketbalistky hned v prvním semifinálovém zápase s Nymburkem přidaly další. Utkání totiž zvládly skvěle, vyhrály ho vysoko o 26 bodů - 90:64 - a v sérii na tři vítězství se ujaly vedení 1:0. Už v sobotu ho mohou v Nymburce zvýšit a pak by jim k historickému postupu do finále zbýval poslední krok.

„Jsme za tak dobrý vstup rádi, ale víme i po zkušenosti ze čtvrtfinále se Slavií, že nás venku čeká jiné utkání,“ mírní předčasné nadšení manažer hradeckého klubu Miroslav Volejník.

První zápas hráčky zvládly znamenitě, co rozhodlo?
Náš dobrý druhý poločas. První byl vyrovnaný, což nakonec ukazuje i jeho skóre, ale do druhého vstoupily mnohem lépe než soupeřky a brzy jsme rozhodli.

Brzy vaše hráčky poločasový pětibodový náskok začaly zvyšovat, když je soupeřky nedokázaly bránit, devadesát zaznamenaných bodů je velmi slušný výsledek.
Střelba nám opravdu šla, což je vidět i na tom, že naše hráčky daly osm trojek. V tom byl dost velký rozdíl mezi oběma družstvy. Naše na osm trojek potřebovalo šestnáct pokusů, Nymburk se o trojku pokusil čtyřiadvacetkrát, ale dal jen jednu.

Vaší oporou byla vyrovnanost hráček, hned pět jich dalo přes deset bodů.
To je velmi dobré číslo, navíc tři nastřílely shodně 17 bodů. Je třeba ale také dodat, že nám k vítězství pomohlo i to, že naše družstvo bylo úspěšnější v doskoku pod koši, mělo jich o deset víc než Nymburk. Hodně nám v tom asi pomohlo, že nymburská podkošová hráčka Rolleová nasbírala za první poločas tři osobní chyby, po přestávce už tak důsledně nemohla bránit a dalo se přes ni hrát.

V sérii vedete 1:0, jak moc si věříte před sobotním zápasem v Nymburce?
Jak už jsem říkal, bude to úplně něco jiného, Slavia nám v tomhle dala dobrou zkušenost. Ale v této sezoně jsme v Nymburce dvakrát vyhrály, věříme, že šanci máme. Na hráčkách je vidět, že jdou za jediným cílem, a já věřím, že se to projeví.Najdete na iDNES.czmobilní verze