Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šok ve florbalové nominaci: rekordman Cepek na mistrovství světa nejede

Radim Cepek | foto: www.wfc2008.cz

15 2010
Mohl být jediným florbalistou, který absolvuje všechna mistrovství světa v historii. Nestane se tak. Zkušený útočník a bývalý kapitán Radim Cepek se překvapivě nevešel do konečné nominace českého týmu pro prosincový šampionát ve Finsku. Ve dvacítce vyvolených je patnáct účastníků předchozího MS v Ostravě a Praze.

Cepek, se 127 zápasy rekordman českého týmu, byl přitom jedním ze strůjců stříbrného úspěchu reprezentace před šesti lety ve Švýcarsku. Nechyběl na žádném ze sedmi dosavadních MS od roku 1996 a během posledních dvou let nevynechal jedinou akci národního týmu.

Přesto se do konečného výběru kouče Tomáše Trnavského nevešel.

"Rozhodování to opravdu nebylo vůbec jednoduché, řešili jsme dlouho všechny možné aspekty konečné nominace. Kromě herního přínosu je pro nás však hodně důležitá otázka mezilidských vztahů v týmu a Radimův specifický způsob vyjadřování uvnitř kolektivu k ideální týmové atmosféře poslední dobou opravdu moc nepřispíval," zdůvodnil své rozhodnutí Trnavský na oficiálním webu florbalové unie.

"Tohle těžké rozhodnutí by mělo týmu umožnit větší klid na závěrečnou fázi přípravy a následné úspěšné vystoupení na MS ve Finsku," dodal reprezentační trenér.

Útočníka švýcarského GC Curych, který na šampionátu ve Finsku mohl oslavit pětatřicáté narozeniny, informace o nezařazení do konečné nominace zaskočila.

"Nezlobte se, nechci se k tomu nyní vůbec vyjadřovat. Hodně mě to vzalo. Víc k tomu možná řeknu v nejbližších dnech," sdělil Cepek serveru florbal.cz.

Ve dvacetičlenném výběru je 15 florbalistů, kteří před dvěma lety na MS v Ostravě a Praze vybojovali čtvrté místo. Polovinu tvoří krajánci, pět hráčů dodal Tatran Střešovice.

Oproti poslednímu přípravnému turnaji Euro Floorball Tour ve Finsku se v nominaci objevují obránce Milan Garčar a útočník Ondřej Fojta. Z celku, který před dvěma týdny bojoval v generálce v Espoo, pak vypadl kromě Cepka ještě obránce Adam Štegl.

konečná nominace čr na ms ve finsku

4. - 12. prosince 2010, Helsinky, Vantaa

Brankáři: Tomáš Kafka (Tatran Střešovice), David Rytych (Josba/Fin.)

Obránci: Pavel Brus (Nokian/Fin.), Marek Deutsch, Milan Garčar (oba Tatran Střešovice), Tomáš Chrápek (Grünenmatt/Švýc.), Aleš Jakůbek (Grasshoppers Curych/Švýc.), Jan Jelínek (Vítkovice), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav)

Útočníci: Milan Fridrich, Martin Richter (oba Tatran Střešovice), Ondřej Fojta (Mladá Boleslav), Vojtěch Skalík (Rychenberg Winterthur/Švýc.), Martin Ostřanský (Alligator Malans/Švýc.), Radek Sikora, Daniel Šebek (oba Grünenmatt/Švýc.), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Aleš Zálesný (Warberg/Švéd.), Matěj Jendrišák (TJ JM Chodov), Milan Tomašík (Vítkovice)

Překvapilo vás nezařazení Radima Cepka do nominace florbalistů pro mistrovství světa?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:00 18. listopadu 2010. Anketa je uzavřena.

ANO 521
NE 226
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze