Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Znamenitá pardubická zastávka. Softballisté smetli Izrael

Český softballista na pálce během utkání mistrovství Evropy, které se koná v Pardubicích. | foto: Michal Klíma, MAFRA

16 2014
Česká reprezentace zavítala v úterý v rámci Mistrovství Evropy v softballu mužů do Pardubic. Na hřišti v Krtkově aréně na Dukle deklasovala soupeře z Izraele poměrem 22:1.

Když v pondělí rozdrtil Belgičany 10:0 a Chorvaty 17:0, tak se zdálo, že větší nálož už nikdo schytat nemůže. Jenže chyba. Český národní výběr si z Havlíčkova Brodu odskočil na jeden den do Pardubic, kde ukázal, že slova o obhajobě evropského titulu nejsou jen planými výkřiky. Izraelce vyprovodil ze hřiště po třech směnách, kdy byl duel za stavu 22:1 předčasně ukončen pro velký bodový rozdíl.

„Potvrdili jsme roli favorita. Dařilo se nám hodně v útoku, takže jsem spokojený. Jsem rád, že dokážeme pálit tvrdě i na pomalejší nadhazovače,“ řekl skromně hlavní reprezentační kouč Tomáš Kusý.

Fotogalerie

Jeho mužstvo ukázalo převahu už v úvodu, kdy po první rotaci na pálce vedlo 6:0. V dohrávce Izrael zásluhou Rosenfelda snížil bodem, který byl pro Čechy prvním inkasovaným, ale od druhé směny už to byl český koncert. Homeruny (odpaly míčku až za plot) Svobody, Kolkuse a Justa znamenaly vícebodové doběhy českých hráčů, které byly po zásluze odměněny potleskem plných tribun.

Mohlo by se zdát, že Češi pošetřili síly na večerní mač proti Holanďanům (skončil až po uzávěrce této strany), ale v horkém poobědním čase stejně pobyli na hřišti celých 75 minut.

„Normálně se hraje klasických sedm směn tak hodinu a tři čtvrtě. Teď to sice bylo o něco kratší, ale na druhou stranu kluci šli na pálku o jednou vícekrát než obvykle, takže žádné velké šetření sil nebylo,“poznamenal Kusý.

Izraelci zkoušeli v průběhu třikrát změnit nadhazovače, ale ani tímto taktickým krokem neomylné české pálkaře nerozhodili. Trenér Kusý naopak celou dobu důvěřoval bezchybnému Jaroslavu Müllerovi. „O výměně jsme neuvažovali. Bylo pro nás vhodné, že nám zápas mohl odházet jeden nadhazovač. Celkem máme na šampionátu k dispozici čtyři. Jeden měl dnes úplně volno, aby byl připraven na příští dny. Na večer jsem si schoval další dva,“ prozradil Kusý.

Jeho kádr tak zůstal po odpoledni na svém kontě se stoprocentní vítěznou bilancí. Dnes se tým přesune zpět na Vysočinu, kde večer vyzve Dány, které kouč Kusý považuje za největší konkurenty v boji o titul, jenž Češi obhajují. Pouť základní fází turnaje, kde se v sedmičlenné skupině utká každý s každým, zakončí Češi zítra na stejném místě proti Velké Británii.

„Musíme přijmout rozpis a přizpůsobit mu taktiku tak, abychom na konci dokázali vyhrát,“ dodal Kusý. Po play-off bude znám jak nový šampion, tak i účastníci mistrovství světa, kam postoupí tři nejlepší celky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze