Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Softbalisté Chomutova získali pátý titul

29 2003
Praha - Softbalisté Chomutova nadále vládnou nejvyšší domácí soutěži. Hráči týmu Beavers porazili o víkendu Radotín SK 6:2 a 5:1 a finálovou sérii ligy vyhráli 3:1 na zápasy. Pro Chomutov to byl již třetí titul za sebou a celkem pátý v desetileté historii samostatné české ligy.

Ve finále soutěže softbalistek mají po dvou zápasech k titulu blíže hráčky pražské Krče Altron. Ve finálové sérii o víkendu porazily brněnskou Techniku dvakrát těsně 1:0.

Oporou Chomutova byl tradičně nadhazovač Luboš Vrbenský. Naopak Radotín se musel obejít bez zraněného nadhazovače Aleše Jetmara a pálkaři Beavers jeho absence naplno využili.

"Myslím, že bychom byli lepší, i kdyby Aleš házel, ale samozřejmě to bylo pro nás snazší," řekl chytač vítězů Jan Přibyl.

Chomutovští převyšovali hráče Radotína svými zkušenostmi. "A oni měli větší respekt z Luboše Vrbenského než my z jejich nadhazovačů," doplnil Přibyl, ale upozornil, že Radotín má nadějný tým. "Budou to s nimi horší a horší boje a dá nám to asi více práce," očekává.

Chomutov se stal mistrem republiky poprvé v roce 1998 a jeho vítěznou sérii přerušila jen Krč Altron v roce 2000.  Reprezentaci čeká koncem ledna mistrovství světa na Novém Zélandě, kam národní tým odletí 12. ledna a odehraje před světovým šampionátem přípravný turnaj.

"Předtím budeme trénovat jen v tělocvičně a poletíme z pořádné zimy do horkého léta, ale musíme to zvládnout," konstatoval Přibyl.

Oba zápasy finále softbalistek byly soubojem nadhazovaček. Zatímco Krč spoléhala na Danielu Viktorýnovou, za Techniku v sobotu házela Kateřina Tesaříková a v neděli slovenská reprezentantka Táňa Borisová.

V obou duelech vydržel stav 0:0 do poslední sedmé směny. V té v sobotu i v neděli nejdříve odpálila Lucie Maršíková a dvakrát ji svým odpalem poslala pro výhru Andrea Dejmalová.

Série pokračuje v sobotu od 15:00 v Krči a poté případně v neděli v Brně.

Výsledky
Muži - finále:
  Chomutov Beavers - Radotín SK 6:2, 5:1 (konečný stav série
3:1.
Ženy - finále:  SK Krč Altron - Technika Brno 1:0, 1:0 (stav série 2:0).
O 3. místo: Joudrs Praha - Čechie Praha 18:4, 6:1 (2:0). 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze