Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Softbalistkám schází síla, zjistil reprezentační trenér

ilustrační foto | foto: AP

2 2016
Poslední místo ve Světovém poháru, sedmnácté na mistrovství světa. České softbalistky si v zámoří ověřily, že ke špičce jim leccos schází. „Neřekl bych, že to bylo zklamání. Ale byly to pro nás poučné turnaje. Ukázaly nám, jakou cestou se vydat, abychom dokázaly postoupit na příští olympiádu,“ prohlásil reprezentační kouč Pavel Křivák, který zároveň trénuje extraligové ženy Kunovic.

Softbal se za čtyři roky vrací v Tokiu na letní hry. V čem tedy musí české družstvo přidat, aby se do Japonska kvalifikovalo? „Především v silové přípravě hráček. Takticky jsou na nadhozy soupeřek připravené, ale bez rychlosti a síly rukou nedostaneme míček tam, kam potřebujeme,“ vypíchl Křivák. „Také v obraně máme okénka, ale tolik nezaostáváme.“

Výsledky mu dávají jednoznačně za pravdu. Češky prohrály na Světovém poháru s Kanadou 0:3 a s Nizozemím na mistrovství 0:2. Kanada přitom získala na šampionátu bronz, Nizozemí skončilo čtvrté. „Rozdíl ve skóre je malý, ale nula mrzí,“ prohodil Křivák.

Do zámoří nominoval také čtyři hráčky ze svého klubu. „Na to, že minimální zkušenosti z takové akce měla jenom Mlýnková, si vedly dobře,“ pochválil je trenér. Mlýnková s Vlčkovou se vypracovaly do role klíčových pálkařek, Kubicová byla první chytačkou a Kaplarczyková nadhazovala.

Křivák věří, že vidina olympiády zlepší podmínky pro přípravu reprezentace. „Chci, abychom měli více společných akcí a mohli tak pracovat na odstranění handicapů,“ přeje si Křivák.

Další velkou akcí bude za rok červnové mistrovství Evropy v Itálii, které je zároveň kvalifikací na světový šampionát v roce 2018 v Japonsku. A odtud vede pro dva nejlepší týmy přímá cesta na olympiádu. Druhou možností je pak spojená kvalifikace pro země z Evropy a Afriky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze