Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sny talentované volejbalistky: druhý titul, Francie...

Nikol Sajdová | foto: Libor Teichmann, MF DNES

7 2010
Už jí chybí jenom angažmá v Přerově, aby uzavřela hanácký extraligový čtyřlístek. Na trase Prostějov – Olomouc – Šternberk nasbírala Nikol Sajdová za poslední dva roky cenné zkušenosti. Jednadvacetiletá blokařka vysokoškolaček se chce konečně naplno prosadit v české elitní soutěži.

Sympatická zrzka z Bílovce začala kariéru slibně. Patřila do juniorské reprezentace, z Ostravy si ji vyhlédl bohatý Prostějov, kde v roli náhradnice dokonce slavila zisk titulu. Jenomže mezi hvězdami se v sestavě neusadila a zamířila do Olomouce.

"Druhý rok už jsem tam byla jako čtvrtá blokařka. Hrála jsem maximálně proti slabším týmům. Ale na Prostějov vzpomínám ráda. Hodně jsem se tam toho naučila, i když jsem nedostávala tolik příležitostí," nestěžuje si.

Na zápasy proti Prostějovu se vždycky těší. Stejně jako pro zbytek extraligy i pro ni jsou výzvou. Zdolat profesionálky je však téměř nadlidský úkol. Naposledy se o tom přesvědčila ve čtvrtek, když její Olomouc doma podlehla úřadujícím mistryním hladce 0:3. "Proti Prostějovu hraji ráda, ale do utkání jsme vstoupily špatně a tak to pokračovalo až do konce," mrzelo ji.

Do týmu trenéra Jiřího Teplého se vrátila ze Šternberka spolu s nahrávačkou Ticháčkovou. Opačným směrem putovaly Gregorová, Langová a Sochorcová. Přesun Sajdovou zaskočil: "Nečekaly jsme, že se vrátíme výměnou. Ve Šternberku to bylo fajn, hlavně fanoušci jsou skvělí. I s týmem jsme se sehrály. Teď je to pro nás zase v novém družstvu těžké. Musíme se s tím srovnat. Na hřišti se vedle sebe ještě necítíme, protože se zatím úplně neznáme."

V klubu šternberského nováčka se Sajdové líbilo natolik, že po odchodu s Ticháčkovou napsaly otevřený dopis vedení, ve kterém děkovaly za vydařené angažmá. To ovšem neznamená, že by ji návrat do ambicióznější Olomouce netěšil. "Možná to vyznělo tak, že nejsem ráda, ale to já jsem," přesvědčuje s úsměvem.

Jinak moc důvodů k radosti nemá. Olomouci se nedaří a před blížícím se play-off marně hledá pohodu. "Přáním bylo třetí místo, ale to je teď dost v nedohlednu. Před play-off chceme být co nejblíže ke stupňům vítězů."

Studentka vysoké školy ve volném čase nejraději odpočívá, hraje tenis nebo lyžuje. V Prostějově se naučila neklást si nízké cíle. Nikol Sajdová sní o zahraničním angažmá ve Francii a dalším zisku mistrovského titulu. "Tentokrát bych se o něj přičinila na hřišti," zdůrazňuje pro ni podstatný rozdíl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze