Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Snowboardová škola: Ze začátku opatrně, ať si nic nezlomíte

Snowboardista Michal Novotný | foto: Vítek Ludvík

28 2010
Na začátky pozor, hezky opatrně, ať si něco nezlomíte Začít jezdit na snowboardu? Výborný nápad. Ale pozor: jestli jste viděli v televizi borce předvádějící triky na můstku a chcete to zkoušet, rychle na to zapomeňte.

Nejlepší je napoprvé si zaplatit pár hodin s instruktorem. Vyzkoušet si víc druhů snowboardů, aby člověk zjistil, jestli ho to vůbec baví a jestli chce vážně jezdit.

Ale hlavně: začátek musí být bezpečný. Znám spoustu příběhů, kdy to člověk zkusil jednou, utrpěl otřes mozku, zlomil si ruku nebo roztříštil zápěstí a řekl, že už na snowboard nikdy nevleze. Když ale člověk dostane tu správnou radu a začne na mírném kopci, strašně mu to pomůže.

Snowboarding je univerzální sport, který můžete pěstovat v podstatě v každém věku. Nemělo by se začínat dřív než v šesti letech. Ale věku se meze nekladou. Na prkně se naučil i můj táta, který je ročník 1945.

příště:

NÁKUP PRKNA, BOT  A POMŮCEK

Zkusit si to může fakt každý. Když člověk začíná, je hlavní mít helmu, páteřák a první dny možná i chrániče kolen. Někdo si myslí, že když bude jezdit pomalu, nemůže se mu nic stát. To je přesně naopak: zranění hlavy i rukou jsou nejčastější u prvních dnů na prkně. Takže začátek hezky opatrně a s ochrannými pomůckami.

grafické znázornění triku 360 mute grab

Krok za krokem, ne hned někde skákat na překážkách. Snad vám pomůže i naše škola.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze