Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Samková a Kraus otvírali novou dráhu v Harrachově

Olympijská vítězka Eva Samková na slavnostním otevření dráhy pro profesionální i amatérské snowboardisty a lyžaře v Harrachově. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

19 2015
Olympijská vítězka ze Soči ve snowboardcrossu Eva Samková spolu s dvojnásobným světovým šampionem ve skikrosu Tomášem Krausem v neděli dopoledne slavnostně otevřeli dráhu pro profesionální i amatérské snowboardisty a lyžaře v Harrachově.

Snowboardová trať se pod dohledem reprezentačních trenérů Marka Jelínka a Jakuba Flejšara pod Čertovou horou připravovala od července do listopadu loňského roku. „Byly nutné menší terénní úpravy. Ostatní se modeluje až sněhem,“ objasnil Jelínek s tím, že do budoucna se počítá s rozšířením dráhy.

Hvězda světového snowboardingu Eva Samková otevřela novou snowboardcrossovou trať již po roce od vítězství na olympijských hrách v ruském Soči. „Uběhlo to hrozně rychle! Pan ministr Chládek se mě už v Soči ptal, co by pro nás mohl udělat. Tak jsem rovnou řekla, že potřebujeme mít hlavně kde trénovat. Jsem ráda, že nezůstalo jen u slibů a dneska se už můžeme projet na zbrusu nové trati,“ libuje si olympijská vítězka Eva Samková.

Tomáš Kraus na slavnostním otevření dráhy pro profesionální i amatérské...
Olympijská vítězka Eva Samková na slavnostním otevření dráhy pro profesionální...

„Jsem přesvědčený, že v Harrachově si najde cestu k zimním disciplínám mnoho dětí a že špičková úroveň sportoviště umožní kvalitní trénink reprezentantům nejen před vrcholnými akcemi,“ uvedl k novému harrachovskému sportovišti ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek.

„Na svěťák to ještě není, ale trať je profilem a délkou vhodná pro trénink a závody dětí. A to je to nejpodstatnější,“ řekla Eva Samková.

„Máme dost šikovných mlaďochů, kteří se derou nahoru. Aby ale drželi krok se světem, musí mít podmínky pro přípravu. Být pořád na soustředěních v zahraničí je finančně nejnákladnější.“ Olympijská šampionka měla velkou radost i ze sledování závodů nastupující snowboardové generace.

Jako vůbec první si totiž dráhu brzy ráno vyzkoušely děti v rámci závodů druhého ročníku „Hvězdy na sněhu“. Mladým závodníkům dala Samková spolu s reprezentačními trenéry cenné rady a dráhu s nimi několikrát projela.

Nová trať pro snowboardcross a skikros by v budoucnu mohla být součástí plánovaných Národních olympijských center, jejichž projekt předkládá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR do vlády.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze