Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ledecký byl opět pyšný: Hymna pro Ester? To je ta nejlepší pecka

Janek Ledecký přihlíží závodům na mistrovství světa v Sieře Nevadě | foto: Ivana Roháčková, ASC Dukla

17 2017
Sierra Nevada (Od našeho zpravodaje) - Hity Janka Ledeckého už od založení skupiny Žentour dojímají, rozveselují a poslouchají je v rádiu tisíce fanoušků. Ale nejhezčí písničkou se pro slavného zpěváka stala česká hymna. Hrála totiž na počest jeho dcery Ester Ledecké, snowboardové mistryně světa.

„Ale tu jsem nesložil já,“ usmál se v rozhovoru s českými reportéry. „Hymnu zrovna nemusím poslouchat pořád, ale když závodí Ester, tak je to ta nejlepší pecka, co se dá zahrát.“

Její rodiče se opět plahočili až na jih Evropy, dceru v dojezdu podporovali, vytvářeli jí pohodu v hotelu. Rozhodně však nemusí litovat.

„Samozřejmě jsme oba strašně pyšní na to, jakou máme dceru, jakého máme syna (Jonáš je muzikant a nyní se věnuje grafice - pro sestru navrhuje kombinézy), jaké máme skvělé děti. Nejen, že to jsou báječní lidi, ale ještě mají takové výsledky,“ rozplýval se Ledecký.

Fotogalerie

Maminka Zuzana, bývalá krasobruslařka, zase byla stručná jako po stříbru ve slalomu.

„Žádné překvapení, vyhrála nejlepší,“ řekla. „Obřák je jí bližší a má ho ráda, protože je rychlý a ona má ráda rychlost a má sílu.“

Rodinný klan nyní logicky soustředí veškerou přípravu na olympijské hry do Pchjongčchangu, které započnou za rok.

Pokud česká „obojživelnice“ zůstane zdravá, může přidat k titulům mistryně světa i medaili z olympiády.

„Nabízí se to, že?“ položil řečnickou otázku.

Ledecký, jenž s dcerou sportuje odmalička, se sám kdysi věnoval motoskijöringu. Umělecko-sportovní klan tak zplodil další úspěšnou členku.

„Ester vůbec ke sportu nemusíme přemlouvat. Naopak musíme vyvinout veškeré úsilí, abychom ji včas zarazili v tréninku, protože lidské tělo má i svoje limity,“ upozornil Ledecký.Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze