Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Snová série přivedla Scotta k vítězství v Texasu

Adam Scott, vítěz Valero Texas Open 2010. | foto: AP

17 2010
Dvě kola v jednom dni dají golfistům zabrat. Vyprávět by o tom mohl J.B. Holmes. Američan se na Valero Texas Open dostal v součtu tří kol do vedení, ale vzápětí se propadl. Vítězem turnaje, v jehož finálovém dni se odehrálo šestatřicet jamek, se stal Australan Adam Scott.

I pozdějšímu vítězi se povedla první nedělní osmnáctka, ale jelikož se dopředu prodíral ze zadních pozic, tak vysoko jako Holmes ještě nebyl. Až když k 66 ranám kola třetího přidal ve čtvrtém 67, své dílo dokonal.

Scott předvedl jedinečnou sérii mezi pátou jamkou třetího kola a dvanáctou kola čtvrtého. Startoval ráno z desátého odpaliště, takže první devítka v tom byla dvakrát a zejména na ni bude vzpomínat jako na svou snovou krajinu.

V této části turnaje připsal devětadvacetiletý golfista do skórkarty dvanáct birdie a jeden eagle. Dostal se až na bilanci -15, ale na zcela poslední jamce mu ji pokazilo bogey. "To bylo neštěstí," komentoval svou riánu do bunkeru a následný putt po dobré záchranné ráně, který se zastavil pár centimetrů od jamky.

S ním si však nakonec nemusel dělat hlavu, žádný ze zbylých účastníků už jeho skóre nevyrovnal. Scott si pak mohl nazout kovbojské boty jako poctu a na důkaz triumfu v kolébce rodea.

Hřiště Oaks Course designoval jeho slavný krajan Greg Norman. "Byl rád, že se mi líbilo," ulevil si šťastný vítěz už v klubovně na adresu svého idolu.

Zatímco v letech 2006 až 2008 dokázal Scott vyhrát vždy jeden turnaj PGA Tour, loni bylo jeho maximem druhé místo. Letos se mu v prvním ze série tří texaských turnajů povedlo navázat na své předchozí sezony. Jeho výdělek po chudším loňsku zase převýší milion dolarů.

Druhé místo na podniku s dotací 6,1 milionu obsadil překvapivě Fredrik Jacobson. Švéd se v zámoří drží už několik let pevně v poli účastníků elitního okruhu, ale na turnajové vítězství nadále čeká. Letos byl už dělený desátý a dělený šestý, teď poskočil výrazně dopředu hlavně ve FedEx Cupu, až do top 20.

Obě nedělní kola zahrál Jacobson bez bogey, jedno za 67 a druhé za 70 ran. "Od rána jsem měl takový dobrý pocit a pět jamek před koncem jsem tušil, že něco dokážu," svěřil se.

Přímo veleskok učinil v náročné finálové části turnaje další z Australanů Aaron Baddeley. Kola za 67 a 68 ran jej vynesly na dělené třetí místo spolu s favoritem Erniem Elsem z Jižní Afriky a Jimmym Walkerem, nejvýše postaveným americkým golfistou v konečném pořadí.

Holmes zažil vzestup a pád během jediného dne. Hodnoty jeho dvou výsledků dělí propast deseti úderů: 66 a 76 ran. Rozhodující pro jeho pád na dělené třinácté místo se stala první devítka čtvrtého kola. Čtyři bogey a dokonce dvě double bogey ho dostaly na průběžné skóre +7, pak ho o tři údery srazil, avšak na lepší výsledek to nestačilo.

Texas Open, jehož druhé kolo bylo pro deštivé a bouřkové počasí odloženo z pátku na sobotu,

texas Open - konečné pořadí

Par 72: 1. Scott (Austr.) 274 (71+70+66+67) -14, 2. Jacobson (Švéd.) 275 (71+69+65+70) -13, 3. Baddeley (Austr.) 276 (75+66+67+68), Els (JAR) 276 (72+67+69+68) a Walker 276 (70+67+70+69) všichni -12, 6. Petrovic (oba USA) 277 (70+68+71+68) a Mulroy (JAR) 277 (71+67+67+72) oba -11.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze