Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sníh zase nepustil skokany na můstek, v tréninku skákal jenom Janda

Jakub Janda | foto: Martin Malý

16 2010
Sníh nepřestává trápit české skokany na lyžích. O víkendu je ani jednou nepustil na můstky v Harrachově, body do Světového poháru se tak nerozdělovaly. A teď jim zase bílá peřina brání v přípravě na další závody.

Parta českých letců měla v týdnu trénovat na můstku v Liberci, jenže ten se nepodařilo vinou přívalů vloček připravit. "Šíleně tady chumelilo, nedal se upravit můstek," posteskl si po zrušeném středečním tréninku kouč David Jiroutek.

Před víkendovými závody v Engelbergu tak skákal pouze aktuálně nejlepší Čech v seriálu Jakub Janda, který odjel z domova ve Frenštátu do polského Szczyrku.

"Zvládl jsem pět skoků. Dobrých skoků," hlásila česká jednička. Ostatní reprezentanti se připravovali na suchu.

Stabilní Jiroutkova šestice zamířila ve čtvrtek ráno do švýcarského Engelbergu na můstek HS-137, kde čekají tři závody – pátek jako náhrada za zrušený Harrachov a k tomu obvyklý víkendový dvojzávod.

"Zažili jsme to tam už loni (i tehdy za zrušený závod na Čertově hoře). Ale bude to náročné. Jeden zkušební skok a pak hned kvalifikace," obává se Jiroutek.

Engelberg bude zároveň jednou z nominací na Turné čtyř můstků na přelomu roku. Dosud Češi skákali v seriálu v rekordním počtu šesti mužů, ale to se může po nevýrazných výkonech změnit.

Nejvýš je zatím ve Světovém poháru Janda, s 29 body mu patří 23. místo. "Nechceme kalkulovat, chceme skákat co nejlépe. Do auta jsme nabalili míň věcí, aby se nám vešlo na cestu nazpátek co nejvíc bodů," žertoval trenér.

O nominaci na Turné rozhodne těsně před Štědrým dnem podle posledních testů na libereckém můstku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze